Держспецзв'язку відмовився сертифікувати е-декларації

Держспецзв'язку відмовився сертифікувати е-декларації

2448
Ukrinform
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації відмовила у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій (КСЗІ).

Про це повідомляється у заяві, розміщеній на сторінці Держспецзв'язку у Фейсбуці.

"Було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень із захисту інформації вимогам технічного завдання на побудову КСЗІ Реєстру, а також не підтверджені спроможності системи забезпечувати безпеку окремих задекларованих функцій, зокрема в частині ідентифікації та автентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID. Серед наданих документів відсутні акти завершення дослідної експлуатації, завершення робіт зі створення КСЗІ, протокол її попередніх випробувань, що може свідчити про незавершеність робіт зі створення КСЗІ Реєстру", - йдеться у повідомленні.

У відомстві зауважили, що інформували про можливі проблеми  представників державних органів та зацікавлених сторін ЄС, США, ПРООН.

"Програмне забезпечення, що досліджувалося в рамках державної експертизи, виконане (розроблене) частково, що не дозволяє говорити про забезпечення надійного захисту інформації в системі електронного декларування", - йдеться у заяві.

У Держслужбі зазначили, що після виправлення недоліків КСЗІ Реєстру державна експертиза для отримання Атестату відповідності може бути проведена в будь-який час.

Як повідомляв Укрінформ, відповідно до рішення НАЗК, система е-декларування має розпочати роботу в 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року. Починаючи з моменту запуску, першими - протягом 60 днів, декларації мають подати особи, які згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців - починаючи від Президента, Глави уряду, народних депутатів, міністрів і закінчуючи керівниками департаментів виконавчих органів влади. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації вже з 1 січня 2017 року.

11 серпня Президент України Петро Порошенко заявив, що повноцінне електронне декларування доходів посадовців неодмінно почнеться 15 серпня, і недосконалість закону чи програмного софт-забезпечення не можуть бути підставою для перенесення початку декларування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>