Гепатитом С інфіковані понад 8% українців

Гепатитом С інфіковані понад 8% українців

Дослідження
Укрінформ
Гепатитом С інфіковані понад 8% населення України.

Про це заявив, посилаючись на дані загальнодержавного тестування, директор з політики та партнерства Альянсу громадського здоров'я Павло Скала, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"8,5% українців показали позитивний результат тестування на гепатит С. Цей результат не просто вражає, це не просто інформація, яку можна взяти до відома, - це заклик до керівників держави, МОЗ, громадськості", - сказав Скала.

За його словами, високий показник - 15% був зафіксований у Києві, Хмельницькому, 12% - у Запоріжжі та на Херсонщині. Серед тих громадян, які пройшли тестування, від 85 до 98% ніколи не перевірялися на гепатит С. Всього у рамках загальнодержавного тестування на гепатит С, яке проводив Альянс громадського здоров'я, було протестовано 3844 людини, серед яких у 324 (8,5%) були виявленні антитіла до вірусного гепатиту С.

Скала зазначив, що з 2012 року Альянс провів понад 119 тисяч тестувань серед найуразливіших груп населення, переважно наркозалежних. За ці роки відсоток позитивного результату коливався від 8 до 12%. В цьому році тестування було проведено серед звичайного населення. Загалом можна говорити, що майже 4 млн населення України інфіковані на гепатит С.

За даними Центру контролю над захворюваннями МОЗ, які на брифінгу надала головний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська, в різних групах населення відсоток інфікованих коливається від 3% до 70%.

"Від контактних осіб здорові особи мають 15-20% інфікованості, пацієнти наркодиспансерів - до 70%, ті, хто часто хворіє - біля 15%", - сказала Голубовська.

Ці дані стосуються тих, хто стоїть на обліку в гепатоцентрах.

Однією з причин поширеності гепатиту С в Україні є недофінансування державної програми профілактики, діагностики та лікування гепатиту С. Так, в останні роки, за словами Голубовської, фінансувалося лише лікування певних категорій хворих, тобто не більше 20%.

Втім, проблема, за словами фахівців, полягає також у виявленні та запобіганню розповсюдження гепатиту С.

Тестування було проведено у 26 містах України за виключенням окупованих територій Криму та Донбасу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-