Розстріл Майдану: беркутівці просять суд про відвід судмедексперта

Розстріл Майдану: беркутівці просять суд про відвід судмедексперта

Укрінформ
Святошинський районний суд міста Києва продовжує розгляд кримінального провадження стосовно п'яти колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут", підозрюваних у масових вбивствах активістів Майдану 20 лютого 2014 року.

Судове засідання у вівторок розпочав головуючий у колегії суддя Сергій Дячук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Суд оголошує продовженим судове засідання, в якому переходить до розгляду заяви одного із захисників про відвід спеціаліста Коваленка", - сказав він.

Наразі суд розглядає заяву захисту про відвід судово-медичного експерта Миколи Коваленка.

У залі суду присутні прокурори, представники потерпілих, підозрювані та їх захисники.

Коли п'ятьох підозрюваних екс-беркутівців завели до скляної камери в залі судових засідань, адвокати привітали їх з Днем висомобільних десантних військ Збройних сил України. Підозрюваний Зінченко з нагоди свята одягнув тільник.

За словами Дячука, заява про відвід експерта Коваленка надійшла до суду від адвоката Стефана Решка. У ній зазначається, що судово-медичний експерт Микола Коваленко провів судово-медичну експертизу на основі фотографії і антропометричних даних і встановив тотожність особи одного з підозрюваних екс-беркутівців Олега Янішевського особі на фото на вул. Інститутській. За словами Решка, методик проведення таких експертиз  в Україні не існує.

"Методик проведення таких експертиз в Україні не існує", - зазначив він, додавши, що також сумнівається в неупередженності експерта, який не взяв самовідвід.

Прокурори просять суд заяву сторони захисту відхилити. Після короткої перерви суд заяву сторони захисту не задовільнив.

Наразі суд перейшов до допиту потерпілого у справі рострілу Майдану Миколи Тарасюка.

Як повідомлялося, суд 17 травня розпочав розгляд по суті справи проти п'ятьох колишніх беркутівців: Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського. Їх обвинувачують у розстрілі активістів Майдану на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року. П'ятьом колишнім беркутівцям інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. Підозрювані не визнають  вини за жодним із пунктів.

Усього, як пояснив прокурор Генеральної прокуратури України Яніс Сімонов, вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській, з них 20 перебувають у розшуку.

Колишні беркутівці Сергій Зінченко та Павло Аброськін перебувають під арештом із березня-квітня 2014 року. Їх обвинувачують у вбивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. У січні 2015 року Генпрокуратура передала обвинувальний акт до суду, сторона обвинувачення вимагає Зінченкові та Аброськіну найвищої кари - довічного позбавлення волі.

У вересні 2014 року колишній командир роти "Беркута" Дмитро Садовник, якого також підозрюють у розстрілі 39 майданівців, утік з-під домашнього арешту, його оголосили в розшук.

У лютому 2016 року суд об'єднав кримінальні провадження щодо колишніх працівників спецпідрозділу "Беркут" Олександра Маринченка, Сергія Тамтури, Олега Янішевського, обвинувачуваних у розстрілі 48 активістів Євромайдану, з провадженням щодо Зінченка і Аброськіна.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

За даними Міністерства внутрішніх справ, із 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов'язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-