МЗС попереджає: у Росії українцям підкидають наркотики

МЗС попереджає: у Росії українцям підкидають наркотики

1439
Ukrinform
У Міністерстві закордонних справ України повідомляють, що останнім часом почастішали випадки затримання чи арешту громадян України, серед особистих речей яких були виявлені наркотичні речовини, підкинуті третіми особами під час їх в’їзду або перебування на території Росії.

Про це повідомляє Департамент консульської служби МЗС України на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Міністерство закордонних справ України із занепокоєнням відзначає, що продовжуються випадки безпідставного затримання громадян України на території Російської Федерації, відсутність гуманного ставлення до українців з боку російських правоохоронних органів, їх несумісної з людською гідністю поведінки, застосування до наших співвітчизників неприпустимих методів фізичного та психологічного впливу, у тому числі - тортур", - зазначили у міністерстві.

Зокрема, за даними МЗС, останнім часом "почастішали випадки затримання/арешту громадян України, серед особистих речей яких нібито виявлені сторонні предмети, у т.ч. наркотичні речовини, "підкинуті" третіми особами під час їх в’їзду або перебування на території РФ". У зв’язку з цим, з метою уникнення неправомірного позбавлення волі в подібних випадках, необхідно проявляти пильність та уважність у контактах з будь-якими сторонніми особами, у т.ч. з посадовими особами РФ, які уповноважені проводити митний, паспортний та усі інші види контролю, підкреслили у зовнішньополітичному відомстві.

Крім цього, МЗС попереджає про поширення практики втягнення у злочинну діяльність із незаконного перевезення наркотичних речовин, в тому числі – до Російської Федерації, шляхом надання пропозицій про працевлаштування експедиторами для доставки товару до країн ближнього зарубіжжя. Упродовж останнього часу до МЗС неодноразово надходили звернення членів родин експедиторів-громадян України про арешт їхніх рідних у Російській Федерації за звинуваченням у незаконному ввезенні на територію РФ наркотичних речовин у відправленнях, які вони перевозили.

"З урахуванням зазначеного МЗС рекомендує громадянам виявляти підвищену обережність та пильність у разі отримання пропозицій від посередницьких структур або окремих осіб щодо транспортування товару через кордон", - йдеться у повідомленні.

Зазначеними діями, а також численними фактами неповідомлення дипломатичних та консульських установ України в РФ про затримання громадян України, незабезпечення їх невід’ємного права на зустріч з консульською посадовою особою російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов’язання відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1993 року, підкреслили в МЗС України.

У цьому контексті Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України при плануванні поїздок до Російської Федерації реально оцінювати наявні ризики та існуючі загрози та ретельно зважувати потребу у здійсненні таких подорожей.

При виникненні на території Росії будь-яких випадків затримання, негуманного поводження, фізичного та психологічного тиску з боку російських органів або громадян МЗС України рекомендує українським громадянам невідкладно звертатися на гарячу лінії Центру оперативного реагування міністерства (+38 044 238-16-57) або безпосередньо на гарячі лінії консульських установ України, розташованих на території РФ, а саме:

- Посольство України в Російській Федерації (м. Москва) +7 919 768-77-96;

- Консульство України в Новосибірську +7 913 799-27-75;

- Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону +7 918 587-99-93;

- Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі +7 921 304-05-72;

- Консульство України у Єкатеринбурзі +7 953 000-02-07.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-