МЗС підготувало

МЗС підготувало "олімпійські" рекомендації українським вболівальникам

1041
Укрінформ
На території Бразилії, зокрема в м.Ріо-де-Жанейро та його передмістях, зберігається напружена криміногенна ситуація. У цьому зв'язку МЗС України рекомендує громадянам України, які планують поїздки на Олімпійські та Паралімпійські ігри-2016,  врахувати важливу інформацію.

Про це повідомляє Урядовий портал.

 "Найбільш розповсюдженими злочинами в Бразилії, які вчиняються у тому числі проти іноземних громадян, є незаконне заволодіння майном (вуличні крадіжки, викрадення речей з автотранспорту, розбійні напади) та викрадення людей з метою отримання викупу. Найвищий рівень злочинності спостерігається у віддалених кварталах, т. зв. "фавелах", великих міст Бразилії (Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро, Салвадор, Бразиліа тощо), які фактично не контролюються місцевою поліцією", - йдеться в повідомленні.

Санітарно-епідеміологічна ситуація в Бразилії також є складною через високий ризик зараження небезпечними вірусними захворюваннями (вірус Зіка, чикунгунья, лихоманка денге).

Слід також зважати на те, що проведення в країні масштабних спортивних заходів за участю іноземних громадян  значною мірою підвищує ймовірність вчинення терористичних атак з боку радикально налаштованих ісламістських угруповань.

Враховуючи вищенаведене, громадянам України рекомендується дотримуватися таких порад:

- виявляти підвищену пильність та обережність в місцях масового скупчення людей, максимально обмежити пересування у громадських місцях у темну пору доби, намагатися не користуватися муніципальним громадським транспортом;

- утриматися від відвідання віддалених та небезпечних районів м.Ріо-де-Жанейро (райони Алемао, Росінья, Шапеу Мангейра, Бабілонія, Маре, Шападао), а також пляжів Копакабана та Іпанема, де останнім часом зафіксовано значну кількість крадіжок та пограбувань іноземних туристів;     

- подорожувати з мінімальною кількістю речей, коштовні речі носити приховано; мати при собі лише незначні суми готівкою, носити лише ті кредитні картки, в яких є потреба, уникати користування банкоматами поза стаціонарними відділеннями банків, торговельними центрами або супермаркетами, а також не встановлювати контакти з випадковими незнайомими особами;

- завжди мати при собі копію паспортного документа, намагатися без потреби не носити з собою оригінал паспорта, а залишати його в надійному місці в готелі на час екскурсій або прогулянок;

- у разі виникнення надзвичайних ситуацій слідувати інструкціям представників місцевої влади та правоохоронних органів;

- з метою зниження ризику зараження небезпечними вірусними захворюваннями, поширеними в Бразилії, дотримуватися профілактичних заходів: активно користуватися репелентами; носити закритий одяг, що максимально покриває тіло; перебувати у приміщеннях, обладнаних протимоскітними сітками та кондиціонерами; уникати відвідання парків, лісів, водойм; у разі появи перших симптомів вказаних захворювань невідкладно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою. 

З детальними рекомендаціями щодо заходів особистої безпеки під час перебування в Бразилії можна ознайомитися на веб-сайті Посольства України у Федеративній Республіці Бразилія. 

У випадку потрапляння у надзвичайні або критичні ситуації громадянам України слід звертатися до Посольства України за номером телефону +5561 8363 0222, Консульства України в м.Сан-Паулу: +5511 97467 0087, Тимчасового консульського пункту в м.Ріо-де-Жанейро: +5521 96886 1725 або телефонувати на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-