Ходу УПЦ МП радять пустити до Києва, але під посиленою охороною

Ходу УПЦ МП радять пустити до Києва, але під посиленою охороною

998
Укрінформ
На противагу Штабу оборони Києва, створеному днями Добровольчим рухом ОУН, щоб не пускати Хресну ходу УПЦ МП в українську столицю, Громадянська ініціатива (об'єднання громадських організацій) під тією ж назвою ("Штаб оборони Києва") закликає не робити цього, запобігти можливим провокаціям і забезпечити максимальну безпеку цієї ходи. 

 На цьому наголосив політтехнолог, голова правління ГО "Порядок і Достаток" Олександр Місюра у понеділок на прес-конференції в Укрінформі. 

"Нещодавно група радикальних патріотичних організацій створила об'єднання з аналогічною назвою - "Штаб оборони Києва". Від цього штабу було поширено заклик ставити пікети на Житомирській трасі і біля Борисполя - вони планують не пустити ходу. У нас - інша думка. Головне для нас сьогодні - не допустити серйозних, кривавих провокацій під прикриттям Московського патріархату", - сказав Місюра.

На його переконання, велика кількість людей, яка буде навколо цієї ходи, може призвести до того, що "спеціально засланим провокаторам, які є в Києві, неважко буде кинути кілька гранат, зробити кілька пострілів".  

"Наші активісти закликають утриматися від будь-яких агресивних дій щодо цієї ходи. Ми закликаємо не робити масовку для провокаторів. Тому що, навіть якщо стоятимуть натовпи цікавих, то дуже просто звідти кинути гранату. Ми закликаємо всі організації, які входять до Штабу оборони Києва, забезпечити максимальну безпеку цієї ходи", - підкреслив Місюра.

Він також вважає, що задача ходи УПЦ МП - це не помолитися за мир, "це організовано спецслужбами Росії".

"Є дуже велика ймовірність, близька до 100%, що спецслужби хочуть використати цю ходу і негативне її сприйняття в суспільстві для того, щоб створити конфлікт у Києві і потім показати всьому світу, і Росії, і - що для нас найбільш важливо - мешканцям окупованої частини Донбасу нібито на підтвердження своїх тез про укрнацистів, хунту, фашистів у Києві", - додав політтехнолог.

Водночас о. Сергій (Фомін), протопресвітер Української православної церкви Київського патріархату, Донецька єпархія, зазначив, що він, як очевидець того, що відбувалося в Донецьку, дуже занепокоєний тим, що може відбутися в Києві.

"У Донецьку все починалося з Московського патріархату. Монастирі приймали, заготовляли плакати, зброю, листівки, прапори - це все концентрувалось в Московському патріархаті. І населення піднімалося через Московський патріархат.  Навіть коли в Донецьку проходили перші мітинги - так званих дончан - там дончан не було. Там по декілька тисяч були привезених людей з Ростовської, Курської областей", - сказав він.

Тож о. Сергій боїться, що подібні люди, вже привезені, є в Києві. "Але ми маємо не допустити провокацій на велике свято - Хрещення Київської Русі - в столиці України.  Ми маємо звернутися через телебачення, через всі ЗМІ, щоб не піддаватися на них, зразу відповідним чином реагувати, якщо десь щось ми бачимо. Пилинки ми повинні з них здувати, щоб не допустити громадянської війни", - закликав він.

Олександр Дядюк, адвокат, голова правління ГО "Кияни, об'єднуємось", в свою чергу, назвав ходу УПЦ МП "геніальним кроком в інформаційній війні з боку антиукраїнських сил, з боку наших опонентів".

"Для тієї сторони плюс по максимуму - якби Україна розігнала цю ходу, чимжорсткіше, бажано ще і з кров'ю. Люди, які йдуть у цій ході - це масовка. А організатори очікують, що тут знайдуться актори, які зіграють головну роль у п'єсі, написаній в Кремлі чи деінде", - вважає він.

Внаслідок цього є загроза втратити підтримку Європи, яка відмінить санкції проти Росії. З другого боку - мешканців Донбасу, багато з яких на сьогодні вже втратили проросійські ілюзії. Він звернувся до патріотів-радикалів, які підтримують жорсткі дії щодо розгону ходи, не дискредитувати Україну перед Заходом, перед людьми на окупованих територіях. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-