МЗС просить Туреччину посилити охорону українських туристів

МЗС просить Туреччину посилити охорону українських туристів

794
Ukrinform
Посольство України звернулося до МЗС Туреччини та інших турецьких органів з проханням посилити охорону місць організованого відпочинку українських туристів.

Про це повідомляє Департамент консульської служби МЗС України за підсумками наради щодо безпеки та захисту прав громадян України у Туреччині за участю представників Мінінфраструктури, ДСНС, Державіаслужби, силових відомств.

"Учасники наради висловились про необхідність рекомендувати громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до міст Анкара та Стамбул до остаточної стабілізації ситуації в Туреччині. Тим українцям, які перебувають у цій країні, виявляти підвищену обережність та не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які перебувають під охороною", - йдеться у повідомленні.

МЗС наголошує, що "в разі різкого загострення обстановки необхідно неухильно виконувати вказівки посадових осіб, відповідальних за безпеку у місці проживання, правоохоронців та представників організацій, що здійснюють реагування на надзвичайну ситуацію".

Громадянам рекомендується зберігати в місцях, доступних до негайного доступу, документи, кошти і речі, що знадобляться у випадку термінового залишення місця проживання.

"У разі виникнення нагальної необхідності виїзду за межі місця організованого відпочинку, рекомендуємо максимально обмежити перебування в публічних місцях, уважно стежити за новинами про розвиток безпекової ситуації, врахувати рекомендації правоохоронних органів щодо безпеки пересування територією країни, повідомляти про плановану подорож адміністрацію готелю, або представників туроператора, своїх рідних", - додали у відомстві.

У випадках надзвичайних ситуацій слід негайно зв’язуватися з Посольством України в Турецькій Республіці (телефон "гарячої лінії": 00 9 0533 307 72 32, адреса ел.пошти: emb_tr@mfa.gov.ua), Генеральним консульством у Стамбулі (телефон "гарячої лінії": 90 530 612 55 77, адреса ел.пошти: gc_tr@mfa.gov.ua), або повідомляти на "гарячу лінію" МЗС України: тел. +38 044 238 16 57, додатковий +38 044 238 17 77, адреса ел.пошти cons_or@mfa.gov.ua.

За останніми даними, у результаті заколоту 161 особа загинула, ще 1440 осіб отримали поранення. Нагадаємо, збройний заколот почався в Туреччині ввечері 15 липня. У країні запровадили військовий стан і комендантську годину.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-