Син Василя Стуса дав згоду на присвоєння ДонНУ імені батька

Син Василя Стуса дав згоду на присвоєння ДонНУ імені батька

2620
Ukrinform
Дмитро Стус - син відомого українського поета-дисидента Василя Стуса дав згоду на присвоєння Донецькому Національному університету (ДонНУ) імені батька. Останнє слово - за Міністерством освіти і науки.

Про це в суботу на сторінці в Facebook повідомили в Донецькому національному університеті, який зараз переїхав і функціонує у Вінниці.

"Дмитро Стус дав офіційну згоду на надання ДонНУ імені батька, і вже наступного дня ректор Роман Гринюк направив міністру освіти і науки України Лілії Гриневич подання про присвоєння Донецькому національному університету імені Василя Стуса", - йдеться в повідомленні.

Зазначаэться, що протягом останніх трьох місяців Донецький національний університет вирішував дуже важливе для майбутнього питання надання вишу імені видатного поета, земляка і випускника Василя Стуса. Два місяці тривало його обговорення всередині колективу, громадських кіл Вінницької та Донецької області, як того вимагало законодавство. Було проведено ряд круглих столів, конференцію, відкриту лекцію, теледебати. І нарешті 10 червня 2016 року рішення було прийнято - Конференція трудового колективу ДонНУ більшістю голосів підтримала цю ініціативу.

Однак зробити цей крок без отримання згоди найближчих родичів поета було б неправильним ані з етичної, ані з правової точки зору. Тому керівництво ДонНУ звернулось до сина Василя Стуса - Дмитра з проханням дозволити, щоб його ім’я назавжди поєдналось із історією рідного вишу.

Після отримання згоди сина, тепер університет чекає на відповідь Міністерства освіти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>