Розстріл Майдану: ще одному міліцейському начальнику оголосили підозру

Розстріл Майдану: ще одному міліцейському начальнику оголосили підозру

989
Ukrinform
Генпрокуратура повідомила про підозру колишньому керівнику управління громадської безпеки ГУ МВС України в м. Києві, якому інкримінується організація, шляхом віддання завідомо незаконного наказу, застосування 1 грудня 2013 року на вулиці  Банковій працівниками спецпідрозділу «Беркут» та бійцями внутрішніх військ фізичного насильства до учасників акції протесту.

Про це повідомляє Управління зв'язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України

«Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України повідомлено про підозру колишньому керівнику управління громадської безпеки ГУ МВС України в м. Києві, якому інкримінується організація, шляхом віддання завідомо незаконного наказу, застосування 01.12.2013 на вул. Банковій у м. Києві працівниками спецпідрозділу «Беркут» та військовослужбовцями внутрішніх військ МВС України спеціальних засобів та фізичного насильства до учасників акції протесту та журналістів, внаслідок чого заподіяно тілесні ушкодження більш як 29 мітингувальникам та 22 представникам засобів масової інформації, що призвело до настання тяжких наслідків, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 171, ч. 4 ст. 41, ст. 340 Кримінального кодексу України», - йдеться у повідомленні.

Крім того, щодо цих подій керівнику управління громадської безпеки ГУ МВС України в м. Києві інкриміновано неналежне виконання своїх службових обов'язків, незабезпечення належного захисту бійців внутрішніх військ та патрульно-постової служби, внаслідок чого отримали тілесні ушкодження 26 осіб, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

Підозрюваному судом обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Як зазначили в ГПУ, за результатами розслідування подій, які  відбулись 1 грудня 2013 року на вул. Банковій в м. Києві, в організації розгону акцій протесту та застосуванні насильства до протестувальників повідомлено про підозру п'ятьом особам з числа керівництва держави та правоохоронних органів та п'ятьом правоохоронцям - виконавцям цих протиправних дій. До суду направлено обвинувальні акти стосовно 3 осіб, 6 підозрюваних перебувають в розшуку.

Досудове розслідування щодо встановлення інших організаторів та виконавців злочинів, вчинених під час цих подій, триває.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-