Уряд може зменшити ставку при видачі "теплих" кредитів - Зубко

Уряд може зменшити ставку при видачі "теплих" кредитів - Зубко

2221
Ukrinform
Облікову ставку при видачі "теплих" кредитів українцям може бути зменшено.

Про це заявив віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, інформує Урядовий портал.

"У зв'язку з тим, що НБУ з 22 квітня знизив облікову ставку з 22% до 19% річних, а потім і до 18%, ми спробуємо зменшити облікову ставку при видачі "теплих" кредитів", - сказав він в інтерв'ю виданню "Ділова столиця".

За словами урядовця, до фінансування держпрограми приєдналися муніципалітети, які компенсують частину відсотків по кредитах, узятих населенням або ОСББ: "Мова йде про компенсацію 15% річних за рахунок місцевих бюджетів. Таким чином, люди повертають тільки 60-70% тіла кредиту, а реальна ставка для них становить 10%".

"Але нам потрібен інший підхід. Тому ми створюємо Фонд енергоефективності по типу структур, які працюють у Литві, Польщі, Латвії. У нього будуть залучатися гроші з державного бюджету і кошти донорів. Ми розраховуємо на "довгі" і дешеві європейські гроші. Наприклад, Європейський інвестиційний банк надає кредити під державні програми на 22 роки під 2% річних", - заявив Зубко.

Він упевнений, що якщо Фонд енергоефективності видаватиме пільгові кредити під 5% річних строком на 15-20 років, то енергомодернізація житла стане масовою.

"Обсяг підтримки буде залежати від ефективності проведених заходів. Наприклад, якщо після термомодернізації споживання енергоресурсів знизиться на 15%, держава компенсує 10-15% тіла кредиту. Якщо економія складе 45%, то розмір компенсації збільшиться до 40%", - підкреслив віце-прем'єр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-