Експерти - за зміни в соцреабілітації дітей, що мали проблеми із законом

Експерти - за зміни в соцреабілітації дітей, що мали проблеми із законом

721
Ukrinform
Україні варто запровадити більш прогресивну систему превентивних заходів та соціальної реабілітації дітей, які вступили у конфлікт із законом, яка б відповідала сучасним вимогам.

Таку думку в четвер на засіданні «круглого столу» в Укрінформі висловив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

«Я вважаю, що сьогодні недостатньо держава приділяє уваги превентивній роботі. Хоча знаю, що тисячі адвокатів сьогодні по всій України проводять тренінги для дітей у школах. Ця робота, направлена на запобігання злочинам, пояснення дитині наслідків протиправної діяльності, є найбільш ефективною», - сказав Кулеба.

На його думку, Україні варто брати приклад з тих розвинених держав, де права дітей дійсно захищають та роблять усе можливе заради того, щоб хлопці та дівчата не вдавалися до злочинів.

«Як на мене, треба особливу увагу приділяти не тільки тим дітям, які скоюють злочини, а й тим, хто потерпає від цього. Вони у першу чергу потребують захисту», - додав Уповноважений.

На переконання голови Вищої кваліфікаційно – дисциплінарної комісії адвокатури, адвоката Олександра Дроздова, з дітьми неможливо працювати так само, як із дорослими, і це необхідно враховувати.

«Ми всі повинні зосереджувати свою увагу і на роз’ясненні права та законів дітям, і на роботі із представниками правоохоронців, органів виконавчої влади щодо запровадження тих чи інших міжнародних стандартів, міжнародних конвенцій, практик Європейського суду з прав людини у діяльність системи правосуддя. Звичайно, ми роз’яснюємо дітям, що таке крадіжка, що за неї може бути, але якщо ми не будемо наполягати, щоб ті чи інші міжнародні стандарти у сфері прав дитини були застосовані на досудовому провадженні, під час судового провадження, на жаль, багато з того, що записано у планах дій з реалізації прав дитини, може залишитися невирішеним», - переконаний адвокат.

У свою чергу, голова місії з утвердження верховенства права (NORLAU), співробітник Посольства Норвегії в Україні на посаді радника з питань юстиції Тоньє Мейнік розповіла про досвід Норвегії щодо участі дітей у кримінальних злочинах та їх покарання. В цій країні діяльність влади базується на неприпустимості спричинення шкоди дитині, уникненні вироків, пов’язаних із позбавленням волі та заміні їх там, де тільки можливо, виховними заходами.

«У нас є принцип, що діти в жодному разі не повинні потрапити у в'язницю, якщо для цього немає вкрай тяжких підстав. У нас навіть прокурор піднімає питання про те, як допомогти дитині не бути ув’язненою. Інколи, він бачить, що дитина винна, але намагається не доводити справу до суду, а допомагає їй виправитися», - сказала Мейнік.

За її словами, якщо ж дитина потрапила у колонію, вона перебуває у нормальних умовах, має можливість навчатися, до кожної дитини є індивідуальний підхід.

Під час круглого столу були обговорені такі проблеми, як відсутність чіткого правового регулювання, вживання неоднозначних формулювань та визначень, що позбавляє можливості здійснювати повноцінний захист прав та інтересів неповнолітніх.

Експерти наголошували, що обвинувальний ухил у суддівській практиці часто дає можливість оперативним органам та органам судового розслідування зловживати та безкарно порушувати права та інтереси неповнолітніх при їх затриманні, вручені та оголошенні повідомлення про підозру та обранні стосовно них запобіжних заходів.

Фото: volynnews.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>