"Репортери без кордонів": Акредитація в "Л/ДНР" не означає їх підтримки

"Репортери без кордонів": Акредитація в "Л/ДНР" не означає їх підтримки

732
Ukrinform
У міжнародній правозахисній організації "Репортери без кордонів" переконані, що відповідальні за появу персональної інформації працівників ЗМІ у публічному доступі мають постати перед судом.

Про це DW заявив голова відділу Східної Європи і Центральної Азії організації "Репортери без кордонів" Йоганн Бір.

"Українській владі необхідно невідкладно притягнути до відповідальності осіб, які оприлюднили особисті дані українських та зарубіжних журналістів, акредитованих при так званих невизнаних республіках "ДНР" та "ЛНР", - йдеться у повідомленні.

Він переконаний, що до подібних витоків інформації слід ставитись дуже серйозно, оскільки існує реальна загроза для журналістів, які фігурують у цьому списку. Бір наголошує, що журналісти просто виконували свою роботу, а сам факт того, що вони отримали акредитацію у самопроголошених республіках, не означає, що вони підтримують місцеву "владу".

Крім того, на думку "Репортерів без кордонів", внаслідок подібних витоків інформації зростає загроза для об'єктивного висвітлення конфлікту на сході України.

"Вказування на когось пальцем і звинувачення у підтримці тероризму може мати дуже серйозні наслідки не лише для тих, хто був у сепаратистських республіках у минулому, а й для тих, хто лише планував це зробити, що лише сприятиме поглибленню інформаційного вакууму у висвітленні подій", - наголосив Бір.

Як повідомляв Укрінформ, днями сайт "Миротворець" опублікував базу даних щодо понад чотирьох тисяч журналістів, які отримали акредитацію в самопроголошених "ДНР" та "ЛНР". У ній, зокрема, вказуються особисті контактні дані працівників медіа.

Українські та закордонні журналісти у своїй заяві у середу, 11 травня, висловили обурення публікацією бази даних і закликали українську владу та правоохоронні органи відкрити кримінальне провадження за фактом порушення закону про захист персональних даних, здійснення тиску та погроз журналістам, які зазначені у списку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-