Журналісти обурені, що "Миротворець" звинуватив їх у співпраці з терористами

Журналісти обурені, що "Миротворець" звинуватив їх у співпраці з терористами

931
Ukrinform
Представники українських та міжнародних медіа-організацій обурені тим, що на сайті "Миротворець" оприлюднили персональні дані усіх журналістів, що отримували акредитацію в самозваних "ДНР/ЛНР".

Відповідну заяву опублікувала головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва-Боровик. 

"Ми, журналісти українських та закордонних ЗМІ, та представники українських та міжнародних медіа-організацій, глибоко шоковані діями українських політиків та співробітників сайту "Миротворець", які виставили в публічний доступ персональні дані всіх журналістів, які отримували акредитацію у так званих ДНР/ЛНР, назвавши їх людьми, які "співпрацюють з терористами", - йдеться у заяві.

Зазначається, що під удар потрапили українські та закордонні журналісти, які, ризикуючи життям, об'єктивно висвітлювали події і розповідали в українських та світових медіа, що відбувалося на окупованих територіях.

"Саме завдяки їхній роботі стало відомо, з кого складається батальйон "Восток", про злочини Мотороли та іншіх бойовиків, про постачання російської зброї та багато інших важливих фактів. Саме ці журналісти дали інформацію для проведення якісного розслідування про падіння малазійського Боїнга влітку 2014 року, а їхні матеріали про керівних осіб окупованих територій лягли в основу багатьох розслідувань та аналітичних матеріалів", - наголосила Мусаєва-Боровик.

У заяві підкреслено, що акредитація не означає й ніколи не означала співробітництво журналістів з будь-якою стороною конфлікту. "Акредитація – це форма захисту і безпеки журналіста", - сказано в заяві.

Зазначається, що після звинувачень у "роботі на терористів" та оприлюднення персональних даних, номерів телефонів та емейлів журналістів, їм надходять погрози, а від деяких українських політиків уже пролунали заклики вважати цих журналістів "ворогами України" і взагалі закрити їм можливість працювати.

У заяві підкреслено, що подібне ставлення до журналістів є прямим порушенням української Конституції, Закону України "Про захист персональних даних", порушенням Європейської конвенції прав людини, "і є ганебним і абсолютно неприйнятним в цивілізованій і нетоталітарній державі, якою є Україна".

"Ми вимагаємо від сайту "Миротворець" негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані відповідних журналістів. Ми звертаємося до українських політиків, народних депутатів з вимогою припинити маніпуляції цією інформацією. Ми також звертаємся до української влади, правоохоронних органів України з вимогою порушити кримінальне провадження за фактом порушення Закону України про захист персональних даних, здійснення тиску та погроз журналістам, які зазначені у списку", - наголошується у заяві. 

Під заявою стоять прізвища 28 українських та закордонних журналістів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>