Робот вперше провів хірургічну операцію

Робот вперше провів хірургічну операцію

Відео
1454
Ukrinform
Американському розумному автономному роботу для роботи з тканинами (Smart Tissue Autonomous Robot, STAR) вперше в історії вдалося провести операцію на м’яких тканинах живого організму.

Про це повідомляє Радіо 24.

"Під керівництвом людини STAR вдалося накласти шви і кишковий анастомоз (з'єднання елементів тонкої кишки) так само добре, як це роблять живі хірурги. Однак часу на всі ці маніпуляції роботу знадобилося в 5 разів більше", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, наразі роботи практично не здатні діяти в якості хірургів. Хоч вони точно роблять надрізи, протягують нитки і затягують їх в вузли, але якість їхніх візуальних систем недостатньо висока. Машини погано розрізняють межі між внутрішніми органами, кровоносними судинами і іншими елементами організму людини, і тому поки застосовувалися тільки «на підхваті» у живих хірургів", - пояснюється в інформації.

Однак STAR частково вирішив цю проблему за рахунок флуоресценції в ближньому інфрачервоному діапазоні і техніки пленоптичної візуалізації - він створює тривимірну модель світу, зіставляючи зображення з декількох відеокамер. Для максимально точного контролю над своїми рухами цей робот застосовує маніпулятор з вісьмома ступенями свободи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-