Росія досі тримає на Донбасі семитисячну армію - Полторак

Росія досі тримає на Донбасі семитисячну армію - Полторак

862
Ukrinform
Урегулювання конфлікту на Сході України може затягнутися на роки.

Таку оцінку висловив міністр оборони Степан Полторак під час спілкування з іноземними журналістами в середу, 20 квітня, повідомляє DW.

"На мою думку, це займе роки", - сказав він.

За словами Полторака, Росія досі розміщує на Донбасі своїх військових із налагодженим механізмом ротації. "Там трохи більше семи тисяч російських військових. Вони постійно проходять ротацію", - зазначив він.

Полторак прогнозує, що проросійські сепаратисти на Донбасі нападатимуть на українські позиції, провокуючи вогонь у відповідь з тим, щоби виставити Київ порушником мінських угод. Водночас, за його оцінками, здатність проросійських бойовиків розпочати широкомасштабний наступ на нинішньому етапі - "обмежена".

Полторак згадав і про гостру потребу в отриманні озброєнь від країн Заходу. "Що стосується потреби в летальній зброї, звісно, вона є завжди. Але дуже важко сказати, чи можливе її постачання. Я гадаю, що на цьому етапі - це практично неможливо", - зазначив він.

Нагадаємо, під час засідання тристоронньої контактної групи в Мінську, яке відбулося напередодні, заявили про різке збільшення обстрілів на Донбасі. За словами спецпредставника ОБСЄ Мартіна Зайдіка, фіксувалося 4700 порушень лише за одну добу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-