Для

Для "правосуддя" РФ маленька дитина і хвора мати Костенка - не привід для УДЗ

780
Укрінформ
Адвокат Дмитро Сотніков розкритикував офіційні причини відмови в УДЗ українському політв'язню в Росії Олександру Костенку, який відбуває термін у колонії в Кірово-Чепецьку Кіровської області.

Про це він написав у Фейсбуці.

"Сьогодні отримав постанову Кірово-Чепецького районного суду Кіровської області №4/1-145/16 від 13.04.2016 про відмову в умовно-достроковому звільненні Костенка О.Ф. Хочу виділити два основних моменти", - пише Сотніков.

З приводу аргументу "наявність родичів, які потребують допомоги [матір з двома інсультами, дитина у віці півтора роки], не можуть служити безумовною підставою для умовно-дострокового звільнення" адвокат вважає, що "це твердження вірне з точки зору закону, але не вірне з точки зору моралі", тобто аморально по суті.

Другий аргумент, що Костенко має одне непогашене стягнення і що він "не працевлаштований у зв'язку з відсутністю робочих місць" у колонії, Сотніков взагалі вважає протиправним. "По-перше, Костенко бере участь у благоустрої території (колонії - ред.), а питання працевлаштування не вирішене з вини ВЗ, а не його. По-друге, Костенко отримав стягнення за поясненням представника ВЗ за те, що нібито не привітався зі співробітником, а відповідно (до закону - ред.) наявність або відсутність стягнень не може бути перешкодою для УДЗ", - пояснює адвокат. Він заявив, що ця відмова буде оскаржена.

Як повідомляв Укрінформ, 5 лютого 2015 року Костенка було викрадено біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомими людьми, які виявилися співробітниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання. Наступного дня оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув у співробітника "Беркута" камінь.

За цим обвинуваченням Костенка було засуджено на 4 роки 2 місяці. Апеляція врахувала наявність малолітньої дитини та скоротила термін до 3 років 11 місяців, але після касації термін скоротили до 3 років 6 місяців. У вівторок напередодні засідання по УДЗ Костенка посадили в ШІЗО. У середу йому було відмовлено в УДЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-