Росія відмовила політв'язню Костенку в умовно-достроковому звільненні

Росія відмовила політв'язню Костенку в умовно-достроковому звільненні

1983
Укрінформ
Кірово-Чепецький районний суд Кіровської області Росії прийняв рішення про відмову в умовно-достроковому звільненні кримському політв'язню Олександру Костенку.

Відмова буде оскаржена, написав в Facebook адвокат Дмитро Сотніков.

"Костенко відмовили в УДЗ. ... Мотивувальної частини ухвали суду я не бачив, але можу передбачити, що вона суперечитиме пункту 6 Ухвал Пленуму ВС РФ від 21.04.2009 № 8, згідно з якою суди не мають права відмовити в УДЗ через невизнання засудженим провини, а стягненню підлягають оцінці тільки з урахуванням характеру допущених порушень. Дану ухвалу ми, природно, будемо оскаржити", - пише Сотніков.

Він також нагадав про рух попередніх поданих скарг у справі Костенка, поданих з різних приводів.

На сьогоднішньому судовому засіданні був присутній радник з консульських питань посольства України в Москві Геннадій Брескаленко, який приїхав відвідати громадян України, що протиправно утримується в 5 Кірово-Чепецькій колонії разом з Костенком - Скоблікова, Ларіонова, Бурлаку. "Ларіонова традиційно перед приїздом Брескаленка Г.С. закрили в ШІЗО", - уточнює Сотніков.

Адвокат також відкидає обвинувачення в тому, що оголошення історій про інших українців, які утримуються разом з Костенком, зашкодило умовно-достроковому звільненню Олександра: "Йде війна Росії з Україною. Всі українські політзеки і кримські "пересуджені" українці - це військовополонені. Їх випустять або всіх разом, у зв'язку з політичним рішенням, або нікого. І мої проукраїнські антиколоніальні (у всіх сенсах цього слова) пости тут взагалі ні до чого".

Як повідомляв Укрінформ, 5 лютого 2015 року Костенко був викрадений біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомими людьми,  що виявилися співробітниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадання, а затримання. Наступного дня оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув у співробітника "Беркуту" камінь. За цим обвинуваченням Костенко був засуджений на 4 роки 2 місяці, апеляція врахувала наявність малолітньої дитини  і скоротила термін до 3 років 11 місяців, після касації термін скоротили до 3 років 6 місяців. У вівторок напередодні засідання з УДЗ Костенко посадили в ШІЗО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-