Про корупцію правоохоронцям повідомляють лише 1% українців - Transparency

Про корупцію правоохоронцям повідомляють лише 1% українців - Transparency

Укрінформ
За останні 12 місяців про корупцію до прокуратури чи поліції повідомляв лише 1% українців. При цьому 16% людей зацікавлені повідомляти, а 6% - зацікавлені дізнатися, як це зробити.

Про це свідчать дані, отримані під час опитування PACT Inc., повідомила Укрінформу прес-служба організації Transparency International.

«Як свідчать результати опитування PACT Inc., за останні 12 місяців про корупцію до прокуратури чи поліції повідомляв лише 1% опитаних. 16% людей зацікавлені повідомляти, а 6% - зацікавлені дізнатися, як це зробити. Також серед помічників у викритті корупції українці вбачають медіа - журналістам готові розказувати про корупцію 12% людей», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, причини такої пасивності не досліджувалися, але вони можуть бути пов'язані з небажанням людей вирішувати свої проблеми самостійно і відсутністю знань про свої права. 

Та частина людей, яка повідомляла про корупцію та брала участь в інших соціальних активностях (мирних зібраннях та скаргах до місцевої влади), оцінює цей досвід по-різному. 27% каже, що повідомлення про корупцію дало позитивні зрушення, 26% вважає, що це зайняло багато часу, але хоча б щось змінилося. 26% вважає, що жодного результату не було, але в принципі бути соціально активним важливо. 

«Такі результати дають надію, що та кількість людей, яка брала участь у соціальних активностях, принаймні не зменшиться. А якщо ці громадяни ділитимуться своїм досвідом зі знайомими та заохочуватимуть їх, то активних ставатиме більше», - інформують у Transparency International.

Кількість потенційно зацікавлених повідомляти про корупцію знизилась: 21% у вересні 2014 року, 28% у квітні 2015 і 22% в листопаді 2015 року. «Хочеться сподіватися, що, коли результати діяльності покаже Національне антикорупційне бюро та запрацює Національне агентство з питань запобігання корупції, таких людей стане більше», - висловлюють побажання в організації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-