У Києві екс-податківці

У Києві екс-податківці "накрутили" на 600 мільйонів з ПДВ

Укрінформ
Працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції та Генеральної прокуратури України викрили екс-посадовців  Печерської ДПІ у місті Київ, які причетні до розкрадання коштів Державного бюджету. Підозрювані безпідставно підтверджували фіктивним підприємствам право на бюджетне відшкодування ПДВ.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

«Генеральною прокуратурою України відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) Кримінального кодексу України», - йдеться у повідомленні.

У межах кримінального провадження працівники ДЗЕ Національної поліції та ГПУ встановили, що колишній голова Державної податкової служби України та посадовці територіальних підрозділів заволоділи мільйонами бюджетних коштів.

Встановлено злочинну схему вчинення кримінального правопорушення та причетність до неї групи керівників районних податкових інспекцій у місті Київ.

У 2012 році посадовці ДПІ незаконно формували податковий кредит, використовуючи підконтрольні фіктивні підприємства, та підтверджували їм право на бюджетне відшкодування ПДВ. Завдяки цьому одному з ТОВ з державного бюджету було відшкодовано 616 мільйонів гривень.

Викриті у злочинній схемі особи станом на 2012 рік займали керівні посади у ДПІ Печерського району м. Києва, а саме - начальник, її перший заступник, начальник управління оподаткування юридичних осіб, а також начальник відділу адміністрування та моніторингу відшкодування ПДВ та його заступник.

Колишнім керівникам районної Державної податкової інспекції повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбачено ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Стосовно екс-начальника та її першого заступника судом обрано міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу стосовно інших підозрюваних.

Працівники ДЗЕ Національної поліції та ГПУ проводять слідчо-оперативні заходи для встановлення повного кола осіб, причетних до цього правопорушення.

Підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від 7-ми до 12-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-