Процес Савченко: адвокат розказав про «експертизу на коліні»

Процес Савченко: адвокат розказав про «експертизу на коліні»

Укрінформ
У Донецькому міськсуді на засіданні у справі народного депутата України Надії Савченко експерт-астроном Валеріан Семенцов, приведений обвинуваченням, почав проводити експрес-експертизу визначення часу по відео Єгора Руського.

Про це пише у своєму Твітері адвокат Ілля Новіков.

«Астроном Валеріан Семенцов покадрово переглядає відео. По ідеї прокурори викликали його, щоб показати, що експертизу провести неможливо. Поки що ніби виходить навпаки. Я перестав розуміти, до чого все йде. Експерт обвинувачення працює на нас. У результаті астроном налічив 6 кадрів, придатних для визначення часу. Суд оголосив перерву до 17. Все це трохи дивно», - пише Новіков.

Адвокат нагадав, що зараз не планувалося проводити експертизу, а йшлося про саму можливість її проведення. «Якщо його (астронома - ред.) обчислення співпадуть з нашими = ми маємо рацію. Якщо не співпадуть - це тим більше означає, що потрібно проводити експертизу комісією з кількох осіб. А якщо він не зможе сказати точно - це доведе тільки те, що за годину на коліні такі розрахунки не робляться. І нічого більшого», - зазначає адвокат.

У результаті він не розуміє: «Чого ж прокурори хотіли? Відмовити в моєму останньому клопотанні можна було і без усіх цих труднощів. Не один десяток разів відмовляли».

Сьогодні прокурори привели свого свідка-експерта астронома Валеріана Семенцова - старшого наукового співробітника в Державному астрономічному інституті ім.Штернберга МДУ. Раніше на засіданні 23 грудня співробітник того ж інституту астроном Ольга Возякова сказала, що дані астрономічних розрахунків доводять алібі Савченко.

Нагадаємо, російське слідство обвинувачує Савченко за статтями «вбивство» і «замах на вбивство». Українка всі обвинувачення заперечує. Насправді після захоплення в полон бойовиками її переправили на територію Росії. Надія Савченко оголосила голодування 18 грудня після того, як було продовжено її тримання під вартою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-