Фахівці розповіли про ризики нинішнього сезону грипу

Фахівці розповіли про ризики нинішнього сезону грипу

1951
Ukrinform
Основною причиною смертності фахівці називають пневмонію, викликану вірусом грипу А N1H1.

Про це під час брифінгу сказала керівник Центру із контролю та моніторингу захворювань Любов Некрасова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В першу чергу люди помирають від пневмонії. Є такий синдром - тяжкий гострий респіраторний синдром (ТОРС). Грип викликає його в перші дві-три доби. Агресивність цього вірусу полягає в тому, що він розмножується дуже швидко. І ця пневмонія протікає дуже швидко», - сказала Некрасова.

За її словами, вірус найбільше підлягає дії ліків у період розмноження - перші дві доби, потім препарати не дають необхідного терапевтичного ефекту.

Крім того, як зазначила Некрасова, зараз у світі відзначаються випадки мутацій вірусу А N1H1. Таку інформацію МОЗ надали в інституті Френсіса Кріка (Велика Британія)

«Ми звернулися до лондонської лабораторії Інституту Френсіса Кріка, нам повідомили, що з'явився новий кластер. Тобто вірус H1N1 Каліфорнія змінив точково свою антигенну структуру. І перший раз така зміна була зафіксована в США 6 серпня 2015 року. Назвали таку зміну вірус А Нью Йорк 6 2015", - сказала Некрасова.

Також, за її словами, зміни вірусу були зафіксовані в Саудівській Аравії, Великій Британії, Ірані, деяких європейських країнах, Японії та Австралії.

Фахівець наголосила, що цього року в Україні 98% випадків смертей від грипу в Україні обумовлені вірусом типу A H1N1 (Каліфорнія).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-