Плату за тепло тепер нараховуватимуть по-новому

Плату за тепло тепер нараховуватимуть по-новому

9040
Ukrinform
Порядок нарахування (визначення) плати за послуги з централізованого опалення - у разі відсутності у помешканні та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку тепла – наразі змінений.

Відповідну постанову Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2015 року № 1037 «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря» опубліковано на Урядовому порталі.

Як пояснює Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, новоприйняті зміни передбачають механізм нарахування споживачам (у яких відсутні прилади обліку теплової енергії) щомісячної плати за послуги з централізованого опалення, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від нормативних показників, які взято до розрахунків тарифів на послуги з централізованого опалення.

Такий механізм дозволить уникнути перерахувань розміру плати в кінці опалювального сезону, адже споживачі сплачуватимуть кожного місяця за фактично спожиті послуги.

При цьому, якщо підприємство не забезпечить належного надання та відповідної якості послуг, окремо здійснюватиметься перерахунок плати за послуги з централізованого опалення відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року № 151.

Нагадаємо, минулого тижня постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше передав листа віце-прем'єр-міністру - міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадію Зубку, в якому зазначалося, що Міжнародний валютний фонд не заперечує проти рішення Кабміну зобов'язати тепловиків нараховувати щомісячну плату за використання централізованого опалення із врахуванням змін температурного режиму.

Відповідну постанову Кабмін ухвалив ще у жовтні. Цим документом Уряд змусив тепловиків використовувати енергоносії ефективніше - нараховуючи щомісячну плату за використання централізованого опалення із врахуванням змін температурного режиму. Проте досьогодні постанова так і не була оприлюднена, а отже не могла застосовуватися.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-