Вакцинація від поліомієліту: почався другий тур

Вакцинація від поліомієліту: почався другий тур

Укрінформ
Другий тур вакцинації від поліомієліту, під час якого будуть щеплені діти віком від 2 місяців до 6 років, стартував сьогодні в Україні.

Про це на брифінгу в понеділок заявив заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні, 30 листопада, починається другий раунд імунізації проти поліомієліту. Ми впевнено крокуємо по шляху ліквідації поліомієліту в Україні через додаткову імунізацію, яку ми ініціювали у вересні після спалаху в Закарпатській області», - сказав Перегінець.

Він зазначив, що перший тур, на думку фахівців, пройшов успішно і охопив 65% дітей віком від 2 місяців до 6 років.

Водночас, зазначив урядовець, для охоплення на рівні 95%, необхідного для формування стійкого популяційного імунітету, потрібні додаткові зусилля.

Перегінець повідомив, що для проведення другого туру вакцинації від ЮНІСЕФ отримано 4 млн 400 тис. доз вакцини, яка розвезена по всіх регіонах, і заклади охорони здоров'я відсьогодні вже розпочали імунізацію.

За словами заступника міністра, у третьому турі імунізації, який розпочнеться через місяць після завершення другого, тобто орієнтовно в середині січня, до когорти щеплених буде включено дітей віком до 10-ти років.

Представник Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан закликала батьків дітей, які отримали першу дозу вакцини, прийти і на другий тур вакцинації. За її словами, результати першого раунду чітко показали, що більшість українських батьків розуміють необхідність захистити своїх дітей від цієї страшної хвороби, яка паралізує на все життя.

Ніцан також акцентувала увагу на тому, що через спалах поліомієліту в Україні відтепер наша держава перебуває у списку країн, перед візитом до якої подорожуючим рекомендують зробити щеплення від поліомієліту. За словами представника Бюро ВООЗ, у цьому списку також перебувають Нігерія, Нова Гвінея, Мадагаскар і Лаос.

Представник ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс, у свою чергу, назвала результати першого раунду вакцинації досить багатообіцяючими, але наголосила на тому, що належить зробити ще більше. Вона повідомила, що вакцина для проведення третього раунду щеплення від поліомієліту завдяки допомозі ЄС також буде доступна найближчим часом, щоб Україна мала можливість охопити щепленнями всіх дітей віком до 10-ти років.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-