Проблеми зміни клімату потребують політичних рішень - Жданова

Проблеми зміни клімату потребують політичних рішень - Жданова

Укрінформ
Проблема зміни клімату та необхідність адаптації до нових умов життя потребують уваги політиків, участі вчених та зміни ціннісних засад життя суспільства.

Про це йшлося на прес-конференції "Клімат змінюється - чи встигне людство", що відбулася 26 листопада в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Ми ініціюємо проведення парламентських слухань стосовно ролі  науки у прийнятті політичних рішень з проблем зміни клімату", - сказала генеральний директор фонду "Відкрита політика" Ірина Жданова.

Як зазначили учасники прес-конференції, дедалі більше політиків у світі доходять висновку, що питання зміни клімату та розробка стратегії адаптації до нових умов життя - надзвичайно важлива проблема, яку потрібно вирішувати за участі науковців. 

Зокрема, ці питання будуть обговорюватися на 21-й сесії Рамкової конвенції ООН зі змін клімату, що розпочне свою роботу  30 листопада у Парижі, і в якій братимуть участь керівники понад 100 країн світу.

«Саме очільники держав мають сформувати меседжі, яким чином всі країни, світова спільнота  намагатимуться подолати проблеми зміни клімату», - сказала під час прес-конференції старший науковий співробітник Українського гідрометеорологічного інституту Ірина Трофімова.

За її словами, боротьба з наслідками зміни клімату повинна йти в двох напрямках - скорочення обсягів викидів, зокрема через впровадження нових енергетичних технологій, та пристосування людства до нових умов життя.

«Сучасне бачення вирішення проблеми змін клімату передбачає, що запобігання змінам клімату та адаптація - це ті складові стратегії, які доповнюють одна одну в процесі управління кліматичними ризиками», - наголосила Трофімова.

На жаль, в Україні зараз ця проблематика не є пріоритетом через політичну та економічну ситуацію.

«Ми не можемо поки реалізувати національний план адаптації у зв'язку з перманентною нестачею ресурсів, недорозвиненістю або повною відсутністю державно-приватного партнерства задля мобілізації ресурсів», - сказала науковець.

Вирішення цієї проблеми, як зазначила Трофімова, можливо в тому числі і за рахунок формування механізмів адаптаційної політики знизу вверх, від територіальних громад до національного рівня, тобто через виховання та просвітницьку діяльність.

Як повідомив на прес-конференції заступник міністра молоді та спорту Сергій Митрофанський, зараз Міністерство молоді та спорту України проводить глобальну реформу молодіжної політики, і одним з пріоритетів у рамках концепції національно-патріотичного виховання визначено шанобливе ставлення до навколишнього середовища. 

«Невід'ємною частиною прояву патріотизму є екологічна освіта. Тому ми зараз розробляємо відповідно до цієї концепції на 2016-2020 роки, програму, де окремим пунктом буде виділення фінансування на підтримку проектів неурядових громадських організацій, які стосуються екологічної освіти молоді», - сказав Митрофанський.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-