У Києві викрили розтрату коштів, які виділили на Труханів і Венеціанський острови

У Києві викрили розтрату коштів, які виділили на Труханів і Венеціанський острови

Укрінформ
У Києві викрили розтрату коштів, виділених на створення водоохоронних зон на Трухановому та Венеціанському островах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу Генпрокурора повідомила про підозру керівнику приватного підприємства, якого разом із директором КП «Плесо» Київської міської держадміністрації підозрюють у розтраті коштів, виділених на природоохоронні заходи у столиці.

За даними слідства, у 2021 році КП «Плесо» отримало з міського фонду охорони навколишнього природного середовища понад 1,7 млн грн на створення водоохоронних зон у Києві.

«Розуміючи, що гроші потрібно використати до кінця року, директор комунального підприємства домовився з керівником приватної компанії про їх незаконне освоєння. Попри те, що попередній тендер ще не був завершений, посадовці оголосили новий і забезпечили перемогу потрібному підприємству. Сторони уклали договір на розроблення проєктів землеустрою на п’яти об’єктах, серед яких острови Труханів і Венеціанський», - ідеться у повідомленні.

Надалі 23 грудня вони підписали акт виконаних робіт, хоча фактично роботи не проводилися. Уже 30 грудня підприємству перерахували кошти. Зокрема, за роботи, які не потребували виконання, сплачено понад 1,7 млн грн.

Дії підозрюваних кваліфіковано як розтрату бюджетних коштів в особливо великих розмірах та службове підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Водночас прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури ОГП в суді забезпечили скасування неправомірно встановлених водоохоронних зон і прибережних смуг на островах Труханів та Венеціанський. Це унеможливить забудову чи інше незаконне використання цих територій. Відповідні записи вже вилучено з Державного земельного кадастру.

Читайте також: У Києві викрили посадовця Міноборони, який за $10 тисяч «бронював» чоловіків

Раніше директору КП «Плесо» також було повідомлено про підозру у розтраті бюджетних коштів, виділених на природоохоронні заходи у столиці. Наразі розслідування щодо нього завершено, він ознайомлюється з матеріалами кримінального провадження.

Як повідомляв Укрінформ, постачальника електроенергії для Київпастрансу підозрюють у заволодінні 47 мільйонами гривень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-