Справа про вбивство Фаріон: у суді переглянули відео з підозрюваним на вулицях Львова

Справа про вбивство Фаріон: у суді переглянули відео з підозрюваним на вулицях Львова

Фото
Укрінформ
У Шевченківському районному суді Львова, де розглядається справа про вбивство мовознавиці і громадської діячки Ірини Фаріон, переглянули відео, де зафіксовано підозрюваного В'ячеслава Зінченка на вокзалі, вулицях Львова.

Про це повідомляє «Суспільне», передає Укрінформ.

Зазначається, що засідання почалось із запізненням, о 10:48.

До суду прийшли адвокати підозрюваного В'ячеслава Зінченка - Юрій Немировський, Ігор Сулима та Володимир Вороняк. Також присутні двоє прокурорів - Олена Данилів і Дмитро Петльований.

Немировський подав клопотання з проханням долучити до матеріалів примірник з результатами експертизи щодо запахових слідів, який йому надали для ознайомлення. Він також клопотав, щоб визнати висновки експерта від 21 серпня 2024 року недопустимим і неналежним доказом.

У суді порушили питання, як переглядати відео за адресою В'ячеслава Зінченка: у відкритому чи закритому режимі.

"Коли показували кров моєї мами, всі були. Коли показували труп, коли було волосся в крові, то показували. А тепер, коли хочемо подивитися відео, коли затримували обвинуваченого Зінченка, чомусь ми переносимо і хочемо розглянути пізніше. Я би просила розглянути це відео зараз", - заявила донька Ірини Фаріон Софія Особа.

Уточнюється, що прокурор зробив нарізки з відео з камер спостереження на вулицях та вокзалі та зберіг їх на власній флешці через обсяг даних. Захист Зінченка виступив проти такого перегляду, адже флеш-носій не має жодного доказового значення у справі. Адвокат Вороняк сказав, що у нього складається враження, що сторона обвинувачення створює видимість винуватості підзахисного.

Суд почав перегляд матеріалів з камери спостереження за 9 липня 2024 року (за 10 днів до вбивства Ірини Фаріон) з флешки. Зокрема, відео із В'ячеславом Зінченком на залізничному вокзалі Львова, а також кадри того, як він прямував до громадського транспорту та сів на трамвай №6

Також камери зафіксували його на зупинці навпроти СІЗО, вулиці Менцинського, біля Львівської опери, на вулиці Театральній, де він орендував квартиру, та на пошті.

"Я не вбачаю тут ніяких заходів конспірації і підготовки до вчинення будь-якого злочину. Прошу звернути увагу на це", - сказав Вороняк.

Суд оголосив перерву на 50 хвилин.

Як повідомлялося, у суді по справі про вбивство мовознавиці і громадської діячки Ірини Фаріон дослідили три томи доказів і свідчень та розпочали розгляд ще одного.

Як повідомляв Укрінформ, замах на Фаріон був скоєний 19 липня 2024 року у Львові - чоловік вистрілив у неї і втік. Невдовзі вона померла у лікарні.

25 липня ймовірного підозрюваного в убивстві Фаріон затримали у Дніпрі. Галицький райсуд Львова 26 липня обрав запобіжний захід 18-річному жителю Дніпра Зінченку у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Читайте також: Вбивство Фаріон: у суді заслухали експертизу щодо психічного здоров'я підсудного Зінченка

Донька загиблої та сторона захисту потерпілих вимагали перекваліфікації обвинувачення - заміни частини першої статті про умисне вбивство на другу, яка передбачає можливість довічного ув'язнення.

26 грудня в Офісі генерального прокурора повідомили, що фігуранту у справі про вбивство Фаріон змінено кваліфікацію злочину на умисне вбивство, пов'язане з виконанням громадського обов'язку, з мотивів національної нетерпимості, та незаконне поводження зі зброєю.

Ірина Фаріон (1964-2024, Львів) - українська мовознавиця, освітянка, політична та громадська діячка, мовна активістка, публіцистка та блогерка. Докторка філологічних наук, професорка, народна депутатка України VII скликання (2012-2014).

Фото: Суспільне Львів/Єлісавета Сілаєва

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-