
У Харкові до Дня вишиванки розгорнули 50-метровий рушник
Як повідомляє кореспондентка Укрінформу, близько сотні учасників, вбраних у вишиванки, зібралися біля пам’ятника Шевченку та розгорнули 50-метровий рушник.

Після короткого мітингу люди вирушили вулицею Сумською на площу Свободи, до волонтерського намету “Все для Перемоги”.
“Нас сьогодні багато, бо ми хочемо надихатися, хочемо радості, життєствердної енергії, бо знаємо, ми переможемо. Наша слобідська вишивка відрізняється: вона рослинна, асиметрична, непередбачувана. Такою буде наша сьогоднішня акція: ми трішки побудемо тут, а потім міні-ходою рушимо до намету. Ви пам’ятаєте, як минулого року ми змушені були збиратися в метро, а позаминулого - зібралися тут і не знали як бути, бо були вибухи. Тож будемо “заплутувати” ворога”, - зазначила співорганізаторка ходи, професорка Харківського національного педагогічного університету ім. Сковороди Галина Куц.
Цьогорічна акція стала чисельнішою у порівнянні з 2022-2024 роками, вперше після повномасштабного вторгнення повернулися до формату ходи, хоч і за дуже коротким маршрутом.
Сьогодні найкраща вишиванка має колір пікселя, наголосив співорганізатор Володимир Чистилін.
“І ми тут зараз не тільки за себе стоїмо, а й за тих хлопців і дівчат, які на фронті”, – зазначив він.
Пенсіонерка Валентина Чернявська принесла на акцію два вишиті рушники - ці сімейні реліквії разом із нечисленними речами вона забрала з рідного Куп’янська. У місті вона пережила піврічну окупацію, після звільнення Силами оборони виїхала до Харкова і мешкає в гуртожитку для переселенців. Один з її рушників - військовий, тобто обереговий, другий - весільний, і йому вже 111 років.
“Це єдине, що вдалося зберегти. Ще давніші рушники, на яких була ще не рослинна вишивка, а більш рання традиція - геометрична, прабабуся була вимушена обміняти на продукти у Голодомор”, - говорить Чернявська.
Крім ходи, до Дня вишиванки провели святковий захід на станції метро “Історичний музей” з вікториною та виступами творчих колективів. У деяких районах міста були встановлені фотозони з орнаментом.
Як повідомлялося, у третій четвер травня в Україні традиційно відзначають День вишиванки.