Незаконно нарахували понад ₴13 мільйонів виплат: підозри отримали 13 військових посадовців ЗСУ

Незаконно нарахували понад ₴13 мільйонів виплат: підозри отримали 13 військових посадовців ЗСУ

Фото, відео
Укрінформ
Правоохоронці вручили підозри 13 військовим посадовцям у різних областях України за незаконне нарахування понад 13 мільйонів гривень додаткових виплат військовослужбовцям.

Про це повідомила Національна поліція України, передає Укрінформ.

Кошти нараховувались військовослужбовцям, які фактично не перебували у зоні ведення активних бойових дій, особам, які взагалі не проходили службу або самовільно залишили військову частину.

Серед підозрюваних — командири частин, керівники і службовці окремих підрозділів, колишній начальник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

За вказівкою одного з фігурантів підлеглі навіть незаконно видобували корисні копалини та ремонтували його будинок і його родичів.

Викрили та задокументували протиправну діяльність причетних осіб оперативники територіальних підрозділів Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції, слідчі слідчих підрозділів Головного управління Національної поліції, Державного бюро розслідувань спільно з прокурорами спеціалізованих прокуратур у сфері оборони, працівниками Служби безпеки України за сприяння керівництва Міністерства оборони України.

Правоохоронці вручили підозри 13 військовим посадовцям у різних областях України / Фото: Національна поліція

В Одеській області тимчасово виконуюча обов'язки помічника командира військової частини з фінансово-економічної роботи безпідставно нарахувала чотирьом особам, які самовільно залишили частину, понад 545 тисяч гривень, а заступник начальника штабу іншої військової частини за підробленими документами отримав безпідставно 670 тис. гривень.

У Черкаській області командир військової частини підписав наказ про виплату додаткової винагороди 91 військовослужбовцю, які безпосередньо не брали участь у бойових діях. Тож сума незаконно нарахованих коштів сягнула 5 млн 945 тис. гривень.

Подібну ситуацію зафіксували і в Чернігівській області. Різниця тільки в сумі виплачених коштів. Тут начальник штабу військової частини преміював додатковою винагородою службовців на загальну суму 412 тис. 500 гривень.

У Тернопільській області командир і начальник підрозділу взводу нарахували й виплатили понад 1 млн гривень службовцям, які, згідно з наказами, перебували у районі ведення бойових дій, а фактично перебували за місцем проживання.

У Дніпропетровській області підозру отримав колишній обласний воєнком. Він нараховував понад 1 млн гривень як виплати особам, які фактично військову службу не проходили.

У Хмельницькій області командир бригади виплатив п’ятьом військовослужбовцям за нібито безпосередню участь у бойових діях по 30 тис. грн, доки вони ремонтували його будинок і його родичів. Крім того, ці особи, використовуючи спеціальну військову техніку, займались незаконним видобутком вапняку й будівельного каменю для будівельних робіт. Сума завданих збитків - понад 1 млн гривень.

У Закарпатській області працівниця військової частини ввела в оману керівництво про нібито перебування на службі на певній дільниці, за що отримала понад 250 тис. грн.

У Львівській області командир батальйону безпідставно виплатив майже 370 тис. гривень, а в Рівненській області командир роти нарахував військовій 740 тис. гривень.

Оперативники Управління стратегічних розробок в Луганській області зібрали матеріали, які стали підставою для оголошення підозр двом військовослужбовцям за фактом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів. Як наслідок особи, які не брали участь у бойових діях, отримали майже 1 млн 200 тис. гривень додаткових виплат.

Читайте також: Побори з бійців у 110-й бригаді: одному з командирів оголосили про підозру

Усім фігурантам слідчі повідомили підозри. Залежно від ролі та участі у протиправній діяльності їх дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 425, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 409, ч. 4 ст. 191, ч. 3, 4 ст. 190, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (службова недбалість; недбале ставлення до військової служби; зловживання владою або службовим становищем; ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; шахрайство; службове підроблення).

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України у співпраці з іншими правоохоронцями протягом 18-20 січня провела понад 150 спецоперацій і затримань. 222 фігуранти отримали підозри.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-