У рівненській лікарні 9-річному пацієнту з хворобою Пертеса провели малоінвазивну операцію

У рівненській лікарні 9-річному пацієнту з хворобою Пертеса провели малоінвазивну операцію

Фото
Укрінформ
Уперше у Рівненській обласній дитячій лікарні 9-річному пацієнту з хворобою Пертеса провели малоінвазивну операцію, застосувавши сучасний метод лікування.

Про це у Телеграмі повідомив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, передає Укрінформ.

«Вперше в нашій Рівненській обласній дитячій лікарні 9-річному пацієнту з хворобою Пертеса провели малоінвазивну операцію, застосувавши сучасний метод лікування. Як повідомили медики, зробили тунелізацію шийки та головки ураженої кістки, куди одночасно ввели пунктат кісткового мозку – його взяли із крила тазової кістки», - написав він.

Як зазначається, малоінвазивна операція відрізняється від великих тим, що вважається більш безпечнішою і менш болісною технікою оперування. Замість великого хірург робить один або кілька невеликих розрізів і вставляє тонкі інструменти та крихітну камеру.

У лікарні повідомили, що це втручання проводили під контролем електронно-оптичного перетворювача (ЕОП) – сучасного приладу, що допомагає лікарям під час операції відразу бачити точність своєї роботи. Рівненська команда працювала цього разу спільно зі столичним фахівцем.

Карауш зазначив, що хвороба Пертеса - це захворювання кульшового суглобу у дітей, до якого призводить порушення кровопостачання голівки стегнової кістки. Наслідком може бути втрата сферичної форми голівки стегна, відповідно, ранній розвитку артрозу кульшового суглобу, а у важких випадках – необхідність протезування у молодому віці.

Читайте також: Львівські хірурги видалили у підлітка пухлину, яка могла спричинити зупинку дихання

Найчастіше хворіють у віці від 4 до 9 років. Тож якщо дитина кульгає, скаржиться на біль у кульшовому чи колінному суглобах – це підстави не затягувати й записатись на обстеження. Лікування напряму залежить від тяжкості захворювання й віку пацієнта.

Як повідомляв Укрінформ, у Рівненській обласній лікарні вперше видалили пухлину в головному мозку пацієнта, який перебував у свідомості.

Фото: Андрій Карауш / Телеграм

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-