На Прикарпатті померла колишня зв’язкова УПА Наталія Сеньковська

На Прикарпатті померла колишня зв’язкова УПА Наталія Сеньковська

Укрінформ
На Прикарпатті на 99-му році життя померла учасниця УПА Наталія Сеньковська.

Про це у Фейсбуці повідомила Кутська селищна рада, передає Укрінформ.

«15 квітня на 99 році життя відійшла у вічність почесна жителька селища Кути - учасниця Української Повстанської Армії Сеньковська (Лазорик) Наталія Петрівна, уродженка села Слобідка», - повідомляє селищна рада.

За їхньою інформацією, Наталія Сеньковська в юності була зв’язковою (псевдо — Черемшина) в українському громадсько-політичному русі, що ставив собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток.

«Влітку 1946 року 21-річну дівчину було заарештовано за звинуваченням у членстві в ОУН. Восени того ж року військовим трибуналом військ МВС Станіславської області була засуджена на 10 років позбавлення волі та 5 років пораження в правах із конфіскацією майна», - додають у Кутській селищній раді.

Зазначається, що Наталію Петрівну було реабілітовано у 1992 році. Ув’язнена Наталія знаходилася в сталінських концтаборах на півночі міста Інта, в 1953 перевезена до спеціального поселення в місті Балхаш (Казахстан). Під час перебування в поселенні Наталія Петрівна познайомилася та одружилися з Сеньковським Ярославом Дмитровичем. В 1961 році переїхали в Караганду (Казахстан) на постійне проживання. Однак разом з чоловіком та дітьми прагнули повернутися на рідну землю.

«1984 року здійснилася заповітна мрія Сеньковських і сім’я переїхала в селище Кути, де Наталія Петрівна проживала до сьогоднішнього дня. З моменту проголошення незалежності України отримала чималу кількість державних нагород. Входила до громадської організації «Косівська районна управа братства вояків УПА». Наталія Петрівна пройшла нелегкий життєвий шлях, але в її серці завжди була Україна - вільна, незалежна, непоборна», - запевняють у Кутській селищній раді.

Як повідомляло агентство, у США книгу про ОУН та УПА визнали «найкращим історичним матеріалом» за 2022-2023 роки.

Фото: Кутська селищна рада

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-