На Житомирщині під час ремонтних робіт виявили майже 100-річний дерев’яний водогін

На Житомирщині під час ремонтних робіт виявили майже 100-річний дерев’яний водогін

Фото
Укрінформ
В Овручі на Житомирщині працівники водоканалу під час ремонтних робіт виявили дерев’яний водогін, який у місті з’явився у 1920-1930-х роках.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів головний інженер комунального підприємства «Водоканал» Овруцької міської ради Олександр Худенко.

«Ми проводили ремонтні роботи на вулиці Прикордонній і натрапили на дерев’яний водопровід. Така знахідка нам трапилася вперше. Відомо, що там колись була військова частина, але куди й звідки йде той водогін, ми не знаємо. Фрагмент ми відрізали й передали в музей», - зазначив Худенко.

За словами лектора-екскурсовода Музею історії Овруччини Людмили Гусаревич, таку знахідку музей отримав уперше. Відомо, що водогін з дуба в місті побудували в кінці 1920-х – на початку 1930-х років на території військової частини.

«Краєзнавець Сергій Бондаренко писав, що дубові труби в Овручі були прокладені до гарнізонної лазні і казарм. Будівництво тоді велося із випередженням проєктної документації із застосуванням нових методів», - додала Гусаревич.

Лектор-екскурсовод зауважила, що водогін на території колишньої військової частини з’явився раніше, ніж у місті. В Овручі водогінні мережі почали будувати наприкінці 1950-х – початку 1960-х років.

Читайте також: У Центральному парку Чернівців знайшли револьвер ХІХ століття

Окрім того, є відомості про керамічну водопровідну систему в Овручі. Утім, як наголосила Гусаревич, на неї поки не натрапляли.

Як повідомляв Укрінформ, у Житомирі працівники комунального підприємства «Житомирводоканал» під час ремонту виявили дерев’яний трубопровід, що датується початком XX ст.

Фото: Оксана Левківська

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-