До центрів «ЯМаріуполь» залучили 750 мільйонів інвестицій – Бойченко

До центрів «ЯМаріуполь» залучили 750 мільйонів інвестицій – Бойченко

Укрінформ
До центрів «ЯМаріуполь», які працюють у 16 містах України, було залучено 750 млн грн інвестицій та надано 8 тис. тонн допомоги маріупольцям.

Як передає Укрінформ, про це розповів Маріупольській міський голова Вадим Бойченко під час звітної конференції «ЯМаріуполь. Повернення до життя», яка відбулася 20 липня у Києві та була оприлюднена на Ютуб-каналі Маріупольської міської ради.

За словами мера, перший центр «ЯМаріуполь» запрацював 27 квітня 2022 року, і на сьогодні їх вже 22 у 16 містах України. «За цей час до центрів «ЯМаріуполь» було залучено 750 млн грн інвестицій та надано 8 тис тонн допомоги маріупольцям», - заявив Бойченко.

Він зазначив, що за весь час у центрах зареєструвалося понад 56 тисяч маріупольців, понад 490 тисяч - відвідали ці центри, там було роздано понад 431 тисячу гуманітарних наборів та надано понад 81 тисячу консультацій. Також 2295 маріупольців отримали нову роботу, наголосив міський голова.

Бойченко підкреслив, що міська влада зробила все можливе, щоб по всій країні запрацювала стала система допомоги маріупольцям і кожен маріуполець відчував себе потрібним та важливим. Він розповів, що колись Маріуполь так само приймав переселенців, як зараз це роблять інші міста держави. Базою для роботи центрів «ЯМаріуполь» став саме той набутий досвід, коли є розуміння, що саме потрібно людям, які втратили рідних, домівку, підтримку.

Мер пояснив, що допомога у цих центрах надається у три етапи - соціалізація, адаптація, інтеграція. «Команда з майже 400 осіб щодня створює можливості для маріупольців - юридична, медична та психологічна допомоги, гуманітарна підтримка, підтримка базовими і необхідними речами, працевлаштування та житло і це далеко не повний перелік послуг, які можна отримати у центрі «ЯМаріуполь», - сказав він.

Міський голова зауважив, що потреби маріупольців визначаються завдяки соцопитуванням, і саме завдяки опитуванням стало відомо, що найбільша необхідність - це житло.

«За попередніми підрахунками, 52 тисячі сімей, а це майже 170 тисяч людей втратили житло. Його більше немає, його зруйнувала російська армія», - констатував Бойченко.

Читайте також: В Україні працює вже понад 20 центрів «ЯМаріуполь»

Він заяви, що цю проблему планують вирішувати коштом нещодавно ухваленого закону про компенсацію за втрачене чи зруйноване житло, а також облаштуванню соціального житла на базі гуртожитків.

«За сприяння Міжнародної організації з міграції та Уряду Франції, ми провели ремонт у гуртожитку міста Дніпро, де облаштували помешкання для маріупольців. У планах ремонти ще у двох гуртожитках. Це буде ще 333 квартири для наших містян, для найменш незахищених верств населення», - повідомив мер.

Він подякував всім партнерам за допомогу, а також всім маріупольцям за той рік, який всі прожили у важких умовах.

Як повідомлялося, Центри «ЯМаріуполь» працюють в містах: Запоріжжя, Дніпро, Вінниця, Київ, Кропивницький, Хмельницький, Івано-Франківськ, Калуш, Одеса, Львів, Кривий Ріг, Черкаси, Тернопіль, Чернівці, Ужгород та Рівне.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-