На Дніпропетровщині створять мережу реабілітаційних центрів для військових

На Дніпропетровщині створять мережу реабілітаційних центрів для військових

Укрінформ
У Дніпропетровській області до першого етапу проєкту зі створення реабілітаційної мережі долучаться п’ять лікарень, де відкриють відділення або центри комплексної реабілітації для військовослужбовців.

Про це йшлося під час робочої поїздки міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка в регіон і зустріч із головою Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергієм Лисаком, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу МОЗ.

Посадовці обговорили плани щодо розбудови в регіоні мережі реабілітаційних центрів на базі лікарень, що вже працюють.

«Ми вітаємо ініціативу зі створення в області центрів, де буде надаватися комплексна реабілітаційна допомога, в тому числі з адаптацією у повоєнному житті. Кількість людей, які зазнали травм внаслідок війни і потребують реабілітації, збільшується щодня. Тож обов'язок держави на всіх рівнях – докласти максимум зусиль, аби вони були забезпечені якісними, доступними і безоплатними медичними та реабілітаційними послугами. Щоб кожен, хто постраждав від війни, міг якнайшвидше відновитися та повернутися до звичного життя», – підкреслив Ляшко. 

Зазначається, що до першого етапу проєкту зі створення реабілітаційної мережі долучаться п’ять лікарень: у Дніпрі, Павлограді, Кам’янському та Новомосковському районі. У них будуть відкриті відділення або центри комплексної реабілітації для військовослужбовців, де допомогу зможуть одночасно отримувати 200 пацієнтів.

Читайте також: МОЗ впроваджує в систему реабілітації міжнародну класифікацію

Міністерство охорони здоров'я надасть проєкту експертну підтримку.

Облаштування відділень здійснюватиметься коштом обласного та місцевих бюджетів, планується залучати також і кошти благодійників.

Крім того, в закладах області, яка однією з перших приймає поранених внаслідок російської агресії військових та цивільних, будуть розгорнуті додаткові ліжко-місця для пацієнтів і створене відділення на понад 100 місць для реабілітації дітей.

«Весь час Дніпропетровська область впевнено тримає медичний фронт. Дякую всім медикам, які щодня рятують людські життя. Пишаюся кожною і кожним із вас!», - подякував Ляшко медикам Дніпропетровщини.

Як повідомлялося, в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) впроваджується функціонал реабілітації на принципах Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя (МКФ).

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-