У Карпатах почали гніздитись червонокнижні тинівки

У Карпатах почали гніздитись червонокнижні тинівки

Фото
Укрінформ
На горі Піп Іван почали гніздитись альпійські тинівки, які попри зимову погоду шукають тріщини в кам’яній вежі обсерваторії, щоб вивести потомство.

Як передає Укрінформ, альпійську тинівку помітив і виклав її фото у Фейсбуці начальник Явірницького пошуково-рятувального відділення управління ДСНС в Івано-Франківській області Василь Фіцак.

«Вперше цього року на Попіван завітала тинівка альпійська. Хоча тут ще панує зима, пташина активно шукає тріщини в кам'яній вежі обсерваторії, щоб, як і кожного року, вивести потомство», - зазначив Фіцак.

Він зауважив, що тинівка альпійська внесена до Червоної книги України. Популяція цього виду в Українських Карпатах - 190 пар, з них 60% гніздиться в Чорногорі.

Тинівка альпйська, завирушка альпійська - невеликий горобцеподібний птах родини тинівкових, мешканець високогір'я. Його пісня — голосні дзвонкі трелі, які нагадують пісню польового жайворонка. Взимку птах здійснює кочівлі у долини, з’являється біля поселень людей. До розмноження приступає у кінці травня — червні, в залежності від сходження снігу на гніздових ділянках.

Читайте також: Одесити допомагають облаштовувати зоопарк та підтримують тварин грошима

Піп Іван (також Попіван, Піп Іван Чорногірський або Чорна Гора) — одна з найвищих вершин Українських Карпат висотою 2020.5 м. На вершині гори знаходяться руїни польської астрономо-метеорологічної обсерваторії, частково відновлені для туристичних потреб і відомі під назвою «Білий Слон».

Фото: Василь Фіцак

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-