Ще у п’яти областях стічні води перевірять на COVID-19

Ще у п’яти областях стічні води перевірять на COVID-19

Укрінформ
У Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській та Вінницькій областях цього року впроваджуватимуть новий метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип – епідеміологічний нагляд за стічними водами.

Як передає Укрінформ, про це повідомили в МОЗ

“Чотири області України – Львівська, Чернівецька, Кіровоградська та Дніпропетровська – з жовтня 2022 року запровадили новий метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип – епідеміологічний нагляд за стічними водами. Ще у п’яти – Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській та Вінницькій – такий вид нагляду буде впроваджуватися цього року”, - йдеться в повідомленні.

У МОЗ зазначили, що над цим працюють фахівці державних установ – центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ).

Читайте також: ВООЗ передала Україні 59 автобусів для мобільних бригад з вакцинації

“Дослідження показали, що аналізуючи господарсько-побутові стоки, можна виявити віруси ще до того, як вони почнуть масово поширюватись серед людей, і до постановки діагнозів у перших пацієнтів (адже виділення багатьох патогенів з організму починається за кілька днів до перших проявів хвороби). Оцінюючи вірусне навантаження SARS-CoV-2 чи грипу в стічних водах, можна оцінити реальну картину поширення інфекції в регіоні дослідження, включно з безсимптомними носіями і тими, хто не звернувся до лікаря”, - пояснили в міністерстві.

Зазначається, що вперше цей метод протестували на виявлення грипу в епідеміологічному сезоні 2022-2023, і його чутливість дозволяла прогнозувати епідемічну ситуацію на грип на 2 тижні раніше, аніж іншими методами, відповідно відреагувати та пропонувати превентивні заходи.

Читайте також: В Україні циркулює 12 підтипів штаму Омікрон - МОЗ

Інноваційний вид епіднагляду запроваджений за сприяння проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконує міжнародна організація РАТН за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України.

Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що не припинить шукати походження COVID-19, поки його не буде достеменно встановлено. 

Фото: anothercity.livejournal.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-