На деокупованій території Херсонщини працює понад 80% медзакладів

На деокупованій території Херсонщини працює понад 80% медзакладів

Укрінформ
На деокупованій території Херсонської області працює 81% закладів охорони здоров’я.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я, передає Укрінформ.

“Станом на 30 січня 2023 року в Херсонській області зруйновано 27 закладів охорони здоров’я: 1 лікарня, 7 амбулаторій та 19 фельдшерських і фельдшерсько-акушерських пунктів. Пошкоджень зазнали 77 установ: 21 заклад, який надає медичну допомогу, 17 амбулаторій, 36 фельдшерських і фельдшерсько-акушерських пунктів та 3 інші медичні установи. Зараз зі 163 медичних закладів на деокупованій території Херсонської області працює 132 (81%)”, - йдеться у повідомленні.

Читайте також: На Херсонщині відкрили мобільний медпункт як альтернативу пошкодженій росіянами амбулаторії

Коштом державного бюджету та гуманітарних надходжень до закладів охорони здоров’я Херсонщини доставлено понад 100 генераторів різної потужності для забезпечення резервного живлення, розподілено 55 систем «Старлінк» для стабільного інтернет-зв'язку.

Після деокупації правобережної частини Херсонської області до Херсона доставлено понад 300 піддонів із необхідною медичною гуманітарною допомогою.

Окрім цього, за період деокупації до області, зокрема за розподілом МОЗ, доставлено понад 148 одиниць обладнання (сучасні апарати штучної вентиляції легень, 5 низькотемпературних холодильників, 2 фармацевтичні холодильники об’ємом 1500 літрів, 10 сертифікованих холодильників для зберігання лікарських засобів, 15 моніторів пацієнта, 5 наркозно-дихальних станцій, 3 пересувні рентгенапарати, 2 стаціонарні рентгенапарати, 5 апаратів для проведення ультразвукових досліджень, вакуумні апарати для лікування ран (ВАК-апарати), електрокардіографи тощо).

Читайте також: Польща передала Україні сім модульних пунктів для бригад «швидкої»

У МОЗ додали, що в області відновив повноцінну роботу Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Зараз працюють 3 станції, 7 підстанцій та 8 пунктів базування цього закладу.

Також до роботи у закладах охорони здоров’я на деокупованій частині області постійно залучаються бригади екстреної медичної допомоги Українського центру медицини катастроф, а також команди з Києва, Житомира, Тернополя, Черкас, Волинської та інших областей України, які надають меддопомогу жителям сіл та селищ деокупованих територій, в тому числі оглядають маломобільних пацієнтів вдома та забезпечують гуманітарну допомогу у вигляді лікарських засобів і медичних виробів.

Читайте також: Херсонщина отримала від благодійників партію медикаментів

За сприяння екстреної медичної допомоги, представників міжнародної організації МО «Лікарі без кордонів», Міжнародного Комітету Червоного Хреста та інших волонтерських організацій здійснюється медична евакуація пацієнтів до інших регіонів України.

Візити до населених пунктів деокупованої частини Херсонщини здійснюють і команди вузькопрофільних спеціалістів проєкту «Медичний десант» благодійного фонду «КОЛО», українсько-ізраїльської місії лікарів-волонтерів «ФРІДА-ЮКРЕЙН», міжнародної організації «Лікарі без кордонів».

Крім того, деокуповані населені пункти отримують модульні амбулаторні пункти медичної допомоги, де місцеві жителі можуть потрапити на прийом до лікаря. 6 таких модульних амбулаторних пунктів доставила МО «Лікарі без кордонів», 1 (для роботи бригад екстреної медичної допомоги) – посольство Республіки Польща. За сприяння неурядової організації «STEP-IN» до одного із закладів м. Херсона доставлені два модульні пункти, забезпечені необхідним обладнанням. Один призначений для надання допомоги людям з гострими травмами опорно-рухової системи, інший – для приймання пологів.

На деокупованій частині Херсонщини поступово відновлюються ланцюги постачання лікарських засобів та медичних виробів до аптечної мережі. Станом на 1 лютого 2023 року на Херсонщині функціонує 40 аптечних закладів. У 17 з них пацієнти можуть отримати лікарські засоби безоплатно або з доплатою за рецептом за програмою «Доступні ліки».

Як повідомляв Укрінформ, в МОЗ оцінюють вартість відновлення зруйнованої російським агресором медичної інфраструктури щонайменше у понад 6 млрд доларів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-