Закарпатський винахідник отримав від ЄС €2,5 мільйона на будівництво фабрики паперу з опалого листя

Закарпатський винахідник отримав від ЄС €2,5 мільйона на будівництво фабрики паперу з опалого листя

Укрінформ
Закарпатський винахідник технології Releaf Paper Валентин Фречка отримав від ЄС 2,5 млн євро на будівництво фабрики паперу з опалого листя.

Про це Валентин Фречка повідомив у своєму Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Команда Releaf Paper отримала грант у €2,5 млн на будівництво фабрики. Його екостартап Releaf Paper став переможцем програми EIC Accelerator 2022 від Єврокомісії.

"Цей день настав і ми можемо з гордістю проголосити, що Releaf PAPER & BAGS отримав можливість вийти на світову арену, за підтримки Єврокомісії, отримавши фінансову підтримку у розмірі €2,5 млн на створення модельного комплексу з перероблення листя в межах ЄС," - повідомив він.

Також Фречка повідомив, що грантова програма дає додаткові можливості для залучення інших інвестицій для подальшого розвитку цілої інфраструктури перероблення листя й інших біовідходів.

"Кілька цифр: 1000+ компаній, що подались на Фазу 1. 986 компаній пройшли на Фазу 2. 232 компаній пройшло на співбесіду із евалюйторами. 75 компаній було схвалено, серед яких ми.

€400 млн становить загальний обсяг фінансування разом із грантами та інвестиціями в капітал" - додав він.

Фречка зазначив, що проєкт фінансуватиметься за змішаним принципом.

"Щодо участі RELEAG загальна вартість поданого проєкту становить €3,5 млн, з яких Єврокомісія профінансує €2,5 млн у формі гранту. Крім того, загальний обсяг фінансування може перевищити €10 млн, оскільки фонд Єврокомісії також погодився додатково інвестувати в подальше масштабування проєкту." - зазначив Фречка.

Зазначається, що реалізація грантової програми почнеться у квітні 2023 року, для будівництва першої фабрики Валентин Фречка з партнером розглядають Францію, Фінляндію, Україну, Німеччину та Польщу.

Читайте також: Франківський школяр розробив дрон-міношукач

Як раніше повідомляв Укрінформ, закарпатець Валентин Фречка винайшов та запатентував виробництво паперу з переробленого опалого листя Releaf Paper. У 2020 році розпочав виробництво паперу без використання деревини - виготовляв папір та паперові пакети на потужностях Житомирського картонного комбінату, пізніше – на Луцькому картонному комбінаті.

Фото: Фейсбук Valentyn Frechka

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-