В Одеській мерії вважають, що для ЮНЕСКО не має значення, чи приберуть пам’ятник Катерині II

В Одеській мерії вважають, що для ЮНЕСКО не має значення, чи приберуть пам’ятник Катерині II

Укрінформ
Міжнародна агенція ЮНЕСКО не має жодного відношення до того, залишиться чи буде прибраний пам'ятник «Засновникам Одеси», більш відомий як пам'ятник Катерині II, який додано у плані до номінаційного досьє на внесення центральної частини Одеси до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

Як передає Укрінформ, про це повідомив у відеокоментарі радник мера Одеси Микола Вікнянський.

«Для ЮНЕСКО немає ніякого значення, приберемо ми той пам’ятник чи ні. Подаючи номінаційне досьє, ми ніяк не фіксуємо статус-кво цього пам’ятника. Але маємо розуміти, якщо буде прийняте рішення щодо перенесення цього пам’ятника, ми маємо написати аргументацію – чому йому не місце у нашому місті. І це все», - зазначив Вікнянський.

Читайте також: Ткаченко підписав номінаційне досьє на включення Одеси до списку ЮНЕСКО

За його словами, аргументація, ймовірно, має вмістити положення, що «сучасна українська культура відторгає цей монумент як факт імперського минулого: ми хочемо на тому місці мати щось інше. Це й буде обґрунтованим аргументом з точки зору культури і він буде належно сприйнятий».

Зауважимо, що наразі в Одесі з ініціативи міського голови Геннадія Труханова триває онлайн-опитування щодо долі пам’ятника Катерині II, поки що найбільше одеситів схиляються до думки про демонтаж цього монумента.

Як повідомлялося, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підписав 4 жовтня номінаційне досьє на включення історичного центру Одеси до основного списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Читайте також: Офіс ЮНЕСКО у Києві має відкритися до кінця року – Ткаченко

Ткаченко висловив вдячність усім, хто долучився до складання досьє, аби воно було передане в ЮНЕСКО для прийняття негайного рішення щодо включення центру Одеси до списку Світової спадщини. На думку міністра, так можна зберегти спадщину, яка зараз, зокрема в Одесі, зазнає руйнувань.

Фото: Петро Обухов, Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-