СБУ: загарбники «намалювали» на псевдореферендумі «іноземних спостерігачів» заднім числом

СБУ: загарбники «намалювали» на псевдореферендумі «іноземних спостерігачів» заднім числом

Документ
Укрінформ
Служба безпеки України перехопила російські документи, які регламентували проведення фейкового референдуму рф на тимчасово захопленій території Донеччини.

Про це йдеться у повідомленні СБУ, передає Укрінформ.

Під час оперативної роботи виявлено зразки запрошень «іноземних спостерігачів» до участі у незаконному плебісциті на сході України.

Встановлено, що відповідні листи підписав так званий «прєдсєдатєль центральной ізбіратєльной комісіі днр В. Высоцкий» 29 вересня цього року. Тобто через два дні після формального завершення псевдоголосування.

Згідно з отриманими даними, представники місцевої окупаційної адміністрації намагалися нібито запросити 16 іноземців до участі у фейкових заходах як зарубіжних «спостерігачів». Серед них – громадяни двох країн Європи і Центральної Азії.

Читайте також: Лубінець – про «спостерігачів» на псевдореферендумах: Служба безпеки і МВС мають відреагувати

При цьому датою «реєстрації» цих запрошень вказано 20 вересня. Таким чином, ворог намагався штучно збільшити присутність іноземних «гостей» на псевдореферендумі і за рахунок цього «легітимізувати» його на міжнародній арені.

Проте співробітники СБУ викрили і задокументували злочинні дії загарбників.

Крім того, Служба безпеки ідентифікувала та встановила місцеперебування всіх зрадників, колаборантів та їхніх «координаторів» з рф, причетних до організації незаконного плебісциту.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 5, 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України, тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності винних осіб.

Читайте також: рада федерації одностайно схвалила «приєднання» захоплених українських територій до росії

Як повідомлялося, 23-27 вересня російські загарбники провели псевдореферендуми на тимчасово захоплених територіях України. 30 вересня в кремлі відбулася церемонія «прийняття до складу росії» маріонеткових утворень «днр» та «лнр», а також захоплених армією рф територій Херсонської та Запорізької областей України. Міжнародна спільнота законність інсценованого «волевиявлення» не визнала.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-