У громаді на Рівненщині планують збудувати модульне містечко для переселенців

У громаді на Рівненщині планують збудувати модульне містечко для переселенців

Укрінформ
У Радивилівській територіальній громаді на Рівненщині планують спорудити 12 модульних будинків для вимушених переселенців.

Про це Укрінформу повідомили у Програмі «U-LEAD з Європою».

Зазначається, що за ініціативи голови Радивилівської громади Миколи Карапетяна, громада долучилася до державної програми будівництва модульного житла для ВПО і планують спорудити 12 модульних будинків для вимушених переселенців.

За кошти місцевого бюджету буде здійснено підведення інженерних мереж та організацію благоустрою території.

«Для розміщення модульного містечка у міській раді виділено земельну ділянку загальною площею 0,7 га. У тимчасових модульних будинках поселятимуться люди, які втратили свої домівки. Радивилівська міська рада перша громада у Рівненській області, яка реалізовуватиме пілотний проєкт від держави із розміщення тимчасового житла для ВПО», - розповів головний архітектор Радивилівської міської ради Микола Ярощук.

Він додав, що кожен модульний будиночок розрахований на сім’ю із 4 осіб, його придбають за державні кошти.

Читайте також: На Чернігівщині відкрили модульне містечко для жителів села, домівки яких зруйнували росіяни

Як повідомляють на офіційному сайті Радивилівської громади, для мешканців модульного житла передбачено повноцінний санвузол, функціональну кухню, батьківську та дитячу кімнати. Модульні будиночки будуть облаштовані з необхідною сантехнікою. Квартал із 12-ти модульних будинків дасть змогу заселити 48 громадян з категорії внутрішньо переміщених осіб, яким надала прихисток громада.

У період воєнного стану в Радивилівській громаді було зареєстровано 1925 вимушених переселенців. На даний час громадяни ВПО тимчасово розміщені у приватному житловому секторі. У громаді переконані, що з ускладненням погодних умов зросте кількість постраждалих від війни, які продовжують евакуацію із зони бойових дій та потребують прихистку на безпечних територіях. Отже збільшиться і потреба у створенні додаткової житлової площі.

«Передбачена територія має вигідне розташування, максимально наближена до транспортного сполучення та електромережі, необхідної для розміщення модульного кварталу. Разом з тим, міська рада зобов’язується виконати комплекс робіт по благоустрою території та підвести інженерні комунікації до тимчасових модульних споруд, де проживатимуть переселенці», – йдеться в повідомленні Радивилівської громади.

Читайте також: На Буковині підприємці з Японії звели перші два будинки для переселенців

Фінансування будівельних робіт передбачено Програмою соціального захисту окремих категорій населення Радивилівської ТГ на 2022-2025 роки. В ході реалізації першої черги проєкту буде збудовано дванадцять будинків для переселенців. Громада розраховує також на другу чергу постачання такого модульного житла для переселенців.

За словами керівника регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Рівненській області Руслана Сивого, надзвичайно важливо, що Рівненщина долучилася до такої державної програми, а Радивилівська міська рада показує гарний приклад для інших громад області.

Як повідомлялося, U-LEAD раніше заохочував громади сприяти тому, щоби переселенці розпочинали власні справи у громадах, до яких вони переїхали через війну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-