У громаді Запорізької області будуватимуть модульні будинки для переселенців

У громаді Запорізької області будуватимуть модульні будинки для переселенців

Укрінформ
У Широківській громаді Запорізької області планують збудувати 40 модульних будинків, де зможуть поселитися понад 200 вимушених переселенців.

Про це Укрінформу повідомили у Програмі «U-LEAD з Європою».

Зазначають, що для спорудження таких будинків необхідно майже 22 мільйони гривень, залучатимуть гроші місцевих підприємців та іноземних фондів.

У Широківській громаді станом на 16 червня офіційно зареєстровано понад 1500 вимушено переміщених осіб. Їм надають житло як жителі, так і громада.

«У комунальних квартирах, які були в громаді і планувалися для інших цілей, вже живуть переселенці. Також облаштовуємо для проживання кілька двоповерхових будинків. У деяких селах перетворюємо на гуртожитки приміщення колишніх сільських рад, які зараз не використовуються. Ці роботи виконуємо за власні гроші громади. Крім того, для забезпечення осель необхідними меблями та побутовою технікою залучили фінансування від донорських організацій», - зазначив начальник відділу АПК та земельних відносин Широківської сільської ради Андрій Шахов.

Читайте також: У Мощуні на Київщині встановили перший модульний будинок у приватному секторі

Також він додав, що сільська рада підтримала пропозицію підприємців збудувати на території громади модульне містечко для переселенців. Наразі тривають переговори з інвесторами, готують документи. Орієнтовний термін реалізації проєкту – 3-4 місяці.

Завдяки тому, що громада системно займалася розробкою генеральних планів населених пунктів, а у 2021 році за підтримки експертів U-LEAD розпочала роботу над створенням комплексного плану, визначити місце для розміщення містечка змогли швидко. Для цього вирішили виділити земельну ділянку площею 20 соток у селі Зеленопілля. Тут наявна зручна транспортна розв’язка, є мінімальна інфраструктура, централізоване водопостачання. Крім того, є можливість забезпечити необхідною кількістю електрики.

Замовником будівництва буде сільська рада. Люди, які поселяться у будинках, сплачуватимуть за комунальні послуги. Маючи власне, хоч і тимчасове житло, вони отримають можливість краще адаптуватися в громаді, знайти роботу або розпочати власну справу, прийняти рішення щодо подальших кроків.

«Будівництво модульного містечка може бути хорошою ініціативою та мати гарні наслідки для громади за умови комплексного аналізу території до початку будівництва. Також важливо надалі приділити належну увагу мешканцям містечка та допомогти адаптуватися до громади. Цілком ймовірно, що частина внутрішньо переміщених осіб стануть вже постійними мешканцями Широківської громади», - зазначив експерт U-LEAD з управління природними ресурсами та просторового планування Олександр Гнітецький.

Читайте також: Житло для переселенців: які будуть доступні формати?

Питання просторового планування в громадах під час воєнного стану обговорювалися під час консультації, яку організував Регіональний офіс «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області для громад Запорізької та Дніпропетровської областей.

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-