У Чернігові Бориса Джонсона посвятили в козаки

У Чернігові Бориса Джонсона посвятили в козаки

Укрінформ
Козацька громада в Чернігові, об'єднана навколо храму св.Катерини ПЦУ, записала прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона у реєстр українського козацтва - як Бориса Чуприну.

Про це Українському радіо "Чернігівська хвиля" розповів голова козацької громади, заступник гендиректора Чернігівського обласного історичного музею імені Тарновського Андрій Лісовий, передає Укрінформ.

"Це рішення є нашим голосом на знак подяки, поваги і шани до цієї видатної людини, яка розбудила, підняла всю Європу, весь світ на захист України. За старими українськими козацькими звичаями таку людину вписували до реєстру козаків. Рішення це потрапить в історичний музей разом із картиною-образом козака Чуприни. Ми її даруємо Чернігівському обласному історичному музею, а другий оригінал, такий самий, буде подарований прем'єр-міністру. Автори картини - Юрій Кутілов і Дар'я Добрякова", - сказав Лісовий.

За його словами, над образом на картині працювало близько 20 осіб, а її автори намалювали обидва екземпляри безкоштовно.

Читайте також: Джонсон отримав вотум довіри та залишився на посаді прем'єра

В універсалі, який підтверджує запис Джонсона у козацький реєстр, сказано, що це здійснено "за мужній герць із зловорожими силами Московії", а за старовинним звичаєм йому дається інше прозвище, відтепер він - козак Борис Чуприна.

Джонсон на картині зображений як козак Мамай, сидить він між Катерининською церквою та Біг Беном.

Як зауважив Лісовий, в образі козака Мамая кожен українець раніше впізнавав себе, саме тому ця народна картина була такою популярною. Ну, а прізвисько Чуприна, як і зачіска самого британського прем'єра, підкреслює волелюбний характер Джонсона.

Читайте також: Зеленський обговорив із Джонсоном новий оборонний пакет і гарантії безпеки

Як повідомляв Укрінформ, британський уряд на чолі із Борисом Джонсоном та всі британці одними з перших виявили свою принципову і непохитну підтримку Україні, ставши дороговказом для багатьох інших країн.

З 24 лютого в Україні триває російська збройна агресія. На боротьбу з ворогом піднявся весь український народ.

Фото: Суспільне. Чернігів

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-