У Закарпатському легіоні воює 55-річний Василь Штефко, який пішов на фронт без двох ніг

У Закарпатському легіоні воює 55-річний Василь Штефко, який пішов на фронт без двох ніг

Фото
Укрінформ
У Закарпатському легіоні воює 55-річний Василь Штефко: чоловік втратив обидві ноги, але пішов на фронт воювати з російськими загарбниками.

Про це у Фейсбуці повідомив прессекретар 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади Ярослав Галас, передає Укрінформ.

"За 1300 кілометрів від дому, в зоні бойових дій зустрів неймовірну людину та ще й свого земляка – Василя Штефка із с. Кушниця на Іршавщині (Закарпаття). 55-річний чоловік без двох ніг пішов на фронт бити ворога!", - написав Галас.

За його словами, Штефко із Кушниці прийшов у 128-му бригаду, щоб бити росіян, котрі перетворилися на загарбників, руйнують нашу інфраструктуру, вбивають мирних людей і поводяться гірше нацистів.

У 2004 році на заробітках у Росії Штефко втратив обидві ноги і на протезах повернувся додому, в рідну Кушницю. А коли Росія вторглася в Україну, просто не зміг сидіти вдома.

«Я не спав дві доби, коли побачив, що відбувається. Просто не зміг сидіти вдома, зібрав речі й пішов у військкомат. Зізнаюся зараз перед командуванням, що збрехав там – сказав, що в мене тільки один протез. І попросився в 128-му бригаду", - розповів чоловік.

Штефко свого часу служив у армії, вміє стріляти, непогано керує авто.

"Люди, котрі не бачать протезів, навіть не здогадуються, що в мене немає ніг. Тут я за званням сержант, а за посадою – водій, служу в роті вогневої підтримки. Мій батько так само «незаконно» потрапив на фронт у Другу світову. Йому було 15 років, але він сказав, що має 18, і пішов воювати. Дома мене чекає дружина й 11-річна донька. Вони переживають, але й пишаються, що я захищаю країну…" - розповів воїн.

Галас наголосив, що Штефко з Кушниці – унаочнення для двох категорій людей.

"По-перше, для тих хлопців, які сидять у тилу й придумують будь-які причини й аргументи, щоб залишатися там і далі, вигадуючи існуючі й неіснуючі хвороби. Вони «забули», що захист країни – це не бажання чи право, а закріплений у Конституції обов’язок громадянина. І, по-друге, для росіян. Країну, яку йдуть захищати такі люди, перемогти неможливо", - зазначив він.

Прийде час і Василь Штефко своїми протезами розтопче двоголову курку на російському гербі, наголосив Галас.

Фото: Фейсбук Ярослава Галаса

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-