Внаслідок обстрілу інституту у Харкові пошкоджена ядерна установка

Внаслідок обстрілу інституту у Харкові пошкоджена ядерна установка

Укрінформ
Від обстрілів російських військових постраждала дослідницька ядерна установка «Джерело нейтронів, яка розташована на майданчику Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут». 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна інспекція ядерного регулювання.

«6 березня під обстріли потрапила дослідницька ядерна установка «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів» (ЯПУ «Джерело нейтронів»), яка розташована на майданчику Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у результаті бомбардування повністю зруйнована підстанція РУ-0,4 кВ, пошкоджені кабелі кондиціонерів системи охолодження клистерної галереї лінійного прискорювача електронів.

Також в деяких місцях наявні поверхневі пошкодження основної будівлі установки, пошкоджена теплотраса до комплексу будівель та споруд ЯПУ «Джерело нейтронів», вибиті вікна в будівлі насосної та градирень, в лабораторії ізотопів.

В інспекції уточнили, що перелік ушкоджень наразі не є повним; інформація про наслідки уточняється персоналом ЯПУ «Джерело нейтронів».

«До початку агресії РФ ЯПУ «Джерело нейтронів» знаходилась на етапі фізичного пуску, в рамках якого активна зона була завантажена свіжим ядерним паливом. 24.02.2022 оперативним персоналом ЯПУ «Джерело нейтронів» установка була переведена в глибокий підкритичний стан, - додали в ДІЯРУ.

ЯПУ «Джерело нейтронів» призначене для проведення наукових і прикладних досліджень у сфері ядерної фізики, радіаційного матеріалознавства, біології, хімії та для виробництва медичних радіоізотопів.

СБУ розпочала розслідування за статтею екоцид (ст. 441 КК України). Правоохоронці продовжують збір доказів для міжнародного суду.

Як повідомлялось, 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-