На землях Шевченківського заповідника хочуть видобувати пісок

На землях Шевченківського заповідника хочуть видобувати пісок

Укрінформ
Депутати Ліплявської селищної ради Черкаської області хочуть дозволити видобуток піску на лівому березі Дніпра в заповідній зоні – якраз навпроти могили Тараса Шевченка в Каневі.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила виконувач обов’язків директора Шевченківського Національного заповідника Валентина Коваленко.

«Навпроти могили Тараса Шевченка маємо 22 гектари зелених насаджень природоохоронної зони. Саме на них відкривається неймовірний краєвид із Чернечої гори – так звані Тарасові обрії. І ось минулої весни депутати Ліплявської сільської ради повідомили, що хочуть змінити цільове призначення землі й почати видобуток піску. Власне, просять дозволити, щоби посеред лісу з’явилася залисина, де б вони видобували пісок. Влітку, здавалося, ця проблема зникла, але зараз про неї знову говорять. Думаю, що це лише перший крок. Після кар’єра можуть з’явитися й інші промислові підприємства», – зазначила Коваленко.

Вона розповіла, що одразу дістала «Книгу народного протесту», в яку відвідувачі можуть записувати своє невдоволення намірами змінити краєвид на лівому березі Дніпра. За словами Коваленко, лівий берег уперше намагалася забудувати ще в 1988 році організація «Закордоненерго», але тоді на заваді став поет Борис Олійник. Відтоді кілька відомих українських фірм не полишали цього наміру. Останнім був «Нібулон», який, зрештою, збудував зерновий термінал біля Переяслава.

«Депутати сільської ради вже зверталися до обласного архітектурного бюро для зміни цільового призначення землі. Однак їм на заваді стала обласна рада, яка не дала згоди. На мою думку, обласна рада такої згоди й не надасть. Про проблему знає голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, який пообіцяв підтримку заповіднику», – наголосила Коваленко.

Читайте також: У Шевченківському нацзаповіднику сподіваються на його включення у «Велику реставрацію»

Голова Ліплявської сільської ради Сергій Геращенко заявив, що сільрада не має до цієї проблеми ніякого відношення.

«Я вже втомився повторювати, що сільська рада не має ніякого відношення до цієї проблеми. Піском хочуть зайнятися підприємці, які взяли землю в оренду. Наскільки мені відомо, мова йде не про класичний піщаний кар’єр, а про реалізацію намитого піску», - сказав голова сільради.

Він запевнив, що до якоїсь конкретики справа ще не дійшла, а є тільки наміри. У разі потреби, додав Геращенко, будуть проведені громадські слухання і тоді вже остаточно в сільраді визначаться зі своєю позицією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-