У тернопільський музей передали світлину юного Степана Бандери

У тернопільський музей передали світлину юного Степана Бандери

Укрінформ
Документальне фото із зображенням юного Степана Бандери відтепер стане ще одним оригінальним музейним експонатом у Тернополі.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив голова Тернопільської облради Михайло Головко.

«Світлину, на якій зображений наш Провідник Степан Бандера, передав керівникові комунальної установи Тернопільської обласної ради «Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини» Євгену Філю. Цю світлину привіз мені власний кореспондент Укрінформу в Тернопільській області, заслужений журналіст України Олег Снітовський. Відтепер побачити раритетне фото зможуть усі жителі Тернопільщини та гості нашого патріотичного краю», - написав Головко.

Він також додав що такі люди, як Степан Бандера, мають надихати українців на продовження національної ідеї.

«Степана Бандери досі, як у страшному сні, боїться агресор. Хоч його давно вбили вороги, але Степан Бандера й далі воює за Українську державу. Традиційно в перший день Нового року велелюдною ходою ми вшановуємо Провідника української нації. Сьогодні, в день народження Степана Бандеру, ми пройдемо вулицями Тернополя, яка завершиться вічем біля пам'ятника Степану Бандері», - зазначив голова Тернопільської облради.

Як повідомляв Укрінформ, оригінальну весільну фотографію минулого століття, де зображеного юного Степана Бандеру, віднайшов краєзнавець з Тернопільщини краєзнавець з Теребовлі Василь Венгер.

Цю фотографію передав йому один із жителів села Кобиловолоки.

Він розповів, що родинне фото десятиліттями ховала на горищі прабабуся його дружини. Перед смертю літня жінка віддала сховок своїй правнучці і вказала, де серед весільних гостей, стоїть Степан Бандера підліткового віку. З відомих причин, покійна нікому не розповідала про цю сімейну реліквію у радянські часи, та й в роки Незалежності теж, лише тепер, перед смертю зробила це.

Раніше повідомлялось, що у музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини серед численних експонатів та документів зберігаються посмертна маска Степана Бандери, інші оригінальні речі, що стосуються провідника Організації українських націоналістів.

Нині в Україні працюють шість музеїв Степана Бандери.

Фото: Михайло Головко, Facebook 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-