На Донеччині викрили дві групи медиків, які підробляли COVID-сертифікати

На Донеччині викрили дві групи медиків, які підробляли COVID-сертифікати

Фото, відео
Укрінформ
У Донецькій області поліцейські викрили медичних працівників, які налагодили збут підробних сертифікатів про вакцинацію проти коронавірусу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національна поліція.

“Одна група діяла на території селища Нікольське, інша – в Маріуполі. Медичні працівники продавали підроблені сертифікати про вакцинацію з внесенням інформації до електронної системи охорони здоров’я”, - ідеться у повідомленні.

Документування діяльності чотирьох фігурантів у Маріуполі тривало півтора місяця. За цей час поліцейські здійснили п’ять контрольних закупівель фальшивих сертифікатів про вакцинацію. Було встановлено, що до складу групи входять троє працівників медичного закладу, а роль посередника виконував 34-річний місцевий житель - він підшукував охочих без щеплення отримати COVID-сертифікати, які б відображалися у додатку “Дія”. Вартість такої "послуги" становила 300-600 гривень.

7 грудня під час обшуків у центрі вакцинації, за місцем мешкання фігурантів та в автомобілі поліцейські вилучили 106 600 гривень, дев’ять мобільних телефонів, блокноти з чорновими записами, ємності з-під використаних вакцин, банківські картки та інші речові докази.

“Усі особи, які отримали сертифікати у вказаному центрі, пройдуть перевірку”, - зазначили у поліції.

Також поліцейські з’ясували, що в закладі охорони здоров’я на території селища Нікольське збувають COVID-сертифікати без проведення вакцинації.

Правоохоронці встановили двох жінок, які займалися підробкою документів про щеплення за 500-2000 гривень. Сертифікати мали всі ознаки офіційного документа: видані та підписані уповноваженою особою і завірені печаткою за встановленою формою, зареєстровані в системі еHealth Міністерства охорони здоров’я та під’єднані до додатка “Дія”.

За обома фактами здійснюється досудове розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за ч. 2 ст. 361 КК (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку).

Санкція статті передбачає позбавлення волі від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до трьох років.

Як повідомляв Укрінформ, правоохоронці із 5 до 7 грудня виявили в аеропорту "Бориспіль" 15 COVID-сертифікатів з ознаками підробки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-