На Закарпатті планують збудувати сміттєпереробний завод за технологією «комбітех»

На Закарпатті планують збудувати сміттєпереробний завод за технологією «комбітех»

Фото
Укрінформ
В Закарпатській облраді обговорили концепцію нового сміттєпереробного заводу за технологією "комбітех" вартістю 80 млн євро.

Про це повідомили у Фейсбуці Закарпатської обласної ради, передає Укрінформ.

"Сьогодні, 29 листопада, за участі голови Закарпатської облради Володимира Чубірко відбулася робоча зустріч із представниками фірми Solventuregmbhdresden, у ході якої презентовано технологію безвідходної переробки змішаних несортованих побутових відходів", - йдеться в повідомленні.

На думку учасників зустрічі, технологія "комбітех" підходить для Закарпаття та є раціональною, адже вона не потребує полігонів і сортування сміття, дає можливість почистити поля від каналізаційного мулу та переробити каналізаційні відходи.

Як повідомляється, в основі цієї технології — комбінований процес анаеробного бродіння та газифікації із подальшою переробкою відходів в енергію.

Вартість заводу складає близько 80 млн євро. За словами представників компанії, інвестор самотужки покриває ці витрати. Місцева влада забезпечує лише виділення земельної ділянки.

"Я підтримую таку ініціативу, адже питання переробки та утилізації сміття є вкрай актуальним для Закарпаття. Вважаю, що ініціативу потрібно детально обговорити із фахівцями та депутатами, аби прийняти правильне рішення. При цьому слід врахувати, що у селі Яноші спільними зусиллями з угорськими партнерами добудовується сміттєсортувальний завод. Для цього є вже необхідні кошти»,— зауважив у ході зустрічі Чубірко.

Очікується, що потужність такого заводу складає 100 тисяч тонн у рік.

Як повідомляв Укрінформ, на Закарпатті немає жодного сміттєпереробного заводу. Разом із тим полігони для захоронення твердих побутових відходів в області переповнені, зокрема Ужгородський заповнений на 99,9%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-