Україна залучає до охорони кордону з Білоруссю тероборону та громадські формування

Україна залучає до охорони кордону з Білоруссю тероборону та громадські формування

Укрінформ
Україна посилює охорону кордону з Білоруссю за допомогою тероборони та громадських формувань.

Про це сказав на засіданні круглого столу в Укрінформі на тему: "Криза мігрантів" - інструмент російської гібридної війни проти Заходу” речник ДПСУ Андрій Демченко.

“Посилення кордону відбувається. Задіяно близько 8,5 тисячі осіб. Три тисячі — це прикордонники. Решта нацгвардійці та поліцейські. Наша задача на цей час - збільшення прикордонних нарядів, щоб ми могли чітко відстежити ситуацію на кордоні. Задіяні також авіаційні підрозділи ДПСУ для відстеження можливого потоку мігрантів в бік України”, - сказав Демченко.

Він повідомив, що визначені місця, де можливі скупчення мігрантів. За його словами, на кордоні з Білоруссю місцевість болотиста, це завадить вільно пересуватися.

Демченко додав, що взаємодія з органами місцевої влади відбувається постійно. Це стосується співпраці з територіальною обороною, громадськими формуваннями, які можуть допомагати прикордонникам. Це резерви, які у разі необхідності будуть задіяні. “Вони максимально мобільні для того, щоб вийти на будь-яку ділянку кордону”, - сказав він.

Своєю чергою, генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун зауважив, що зараз “момент істини - чи втримається Польща, чи ні. Це розвідка боєм”.

На його думку, на накопичення мігрантів на кордонах країн ЄС з Білоруссю вчасно не було реакції міжнародної спільноти. “Всі розуміли, що це накопичення має десь колись прорвати. І якщо поляки дадуть слабину, це буде надзвичайна проблема”, - зауважив він, додавши, що “ніхто не зупиниться і далі давитимуть на ЄС та НАТО”.

За словами генерал-майора запасу, ситуація на кордоні з Білоруссю - це і відтягування значних українських сил на білоруський кордон. “Ми тепер змушені тримати значне угруповання на кордоні з Білоруссю, щоб витримати гіпотетичну навалу. Це один із маневрів, щоб відволікти увагу від східних кордонів України. І щоб увага ЄС та НАТО була зосереджена на кордонах ЄС”, - додав військовий.

На його думку, ситуація напружена і потребує реакції міжнародної спільноти.

Як повідомлялося, мігранти з боку Білорусі 16 листопада почали штурмувати польський кордон у районі пункту пропуску “Брузги-Кузниця.

Нині безпосередньо на польсько-білоруському кордоні перебуває 3-4 тисячі мігрантів, загалом у Білорусі - до 20 тисяч.

Польський кордон захищають 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських.

Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. Країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-