Івано-Франківському музею передали архів ОУН про допит і страту зрадників

Івано-Франківському музею передали архів ОУН про допит і страту зрадників

Фото
Укрінформ
Івано-Франківський музей визвольної боротьби імені Степана Бандери отримав архівні документи СБ ОУН 1940-х років про допит та страту зрадників.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа.

«У Музей визвольної боротьби передали низку архівних документів Служби Безпеки ОУН 1940-х років. Більша частина з них – це повідомлення про ліквідацію повстанців та протоколи СБ ОУН про допити та страту зрадників», - йдеться у повідомленні.

Івано-Франківському музею передали архів ОУН про допит і страту зрадників/Фото: martsinkiv.if.ua

Тут зазначають, що 20 документів для музею передав депутат Івано-Франківської міської ради Олег Капустяк, викупивши їх на аукціоні за 4 тис. грн. Архіви містять дані про осіб, які були ліквідовані: імена, місця їх народження, вік, заняття та перелік злочинів.

Читайте також: Біля Луцька реконструювали криївку УПА

«Такі документи дозволяють спростувати міфи, наче повстанці без суду і слідства знищували всіх, хто міг бути пов’язаний із радянськими репресивними органами. Насправді ж повстанці дуже серйозно ставилися до будь-яких повідомлень про співпрацю населення з радянськими органами: проводили слідство, вивчали матеріали справи, і лише за наявності величезного обтяжувального матеріалу, який вказував на причетність до загибелі повстанців, революційним судом ОУН виносилися рішення про усунення такої людини», – запевняє директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери, історик Ярослав Коретчук.

Як зауважив Марцінків, Служба Безпеки ОУН – це була і Служба безпеки України, і поліція, і частково судова гілка влади. Організувати таку сильну, потужну і дисципліновану організацію фактично без підтримки державного механізму було дуже й дуже непросто. До неї відбирали тільки найкращі кадри.

Читайте також: Повстанський архів ОУН поповнив колекцію музею в Івано-Франківську

На переконання дослідників, документи показують правдиву історію і тому важливо, щоб вони були відкриті для ознайомлення.

Фото: martsinkiv.if.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-